Už první duel na Hané ukázal, že série mezi oběma celky bude vyrovnaná. Rozdíl ve skóre byl dvoubodový, druhý došel až do prodloužení. „Jsem přesvědčený, že celá série bude hodně vyrovnaná a každý další zápas, který budeme hrát, bude podobný. Bude rozhodovat štěstí a taktická příprava hráčů," uvedl trenér Kolína Predrag Benáček.

Kolín dlouho v zápase vedl. Střelecky ho opět táhl Bakič, autor 31 bodů a také Skinner (24). Po první čtvrtině to bylo o deset, stejně jako po prvním poločase. Ve třetí čtvrtině ale přišel moment, který rozvášnil fanoušky v hale a přibrzdil rozjetý Kolín. Norwa tvrdě atakoval pod košem Horáka, jenž se dlouho nemohl zvednout. Po delší době nakonec za aplausu zaplněné haly vstal, zápas ale pro zranění zad nedohrál.

„Vůbec jsem nepochopil nesportovní zákrok Norwy na našeho Láďu Horáka. Podle mne byl zákrok hodně zbytečný, hodně emotivní. Bohužel nám vyřadil Láďu z kádru a vůbec nevíme, zda bude hrát nejenom příští zápas, ale jestli vůbec nějaký do konce sezony," uvedl trenér Kolína Predrag Benáček.

„Musíme se podívat na video, ale podle mne to vypadalo pod košem jako normální souboj. Norwa šel blokovat balón, byl tam kontakt a chlapi jako Horák a Norwa se potkali ve vzduchu a dopadlo to takto. Jestli je Horák zraněný, tak nás to mrzí, ale určitě to nebyl žádný úmysl," podotkl trenér Prostějova Zbyněk Choleva.

S odchodem Horáka odešla i střelba Kolína. Prostějov se začal čím dál víc prosazovat. Ústřední postavou závěru třetí čtvrtiny byl Tomanec. Ten v rychlém sledu zaznamenal dvě šestky, koš ze hry a poté trojku. Vedení Kolína se najednou smrsklo na 71:67.

Kolín sice nadále vedl, ale Palyzova trojka a Tomancova další úspěšná střela na začátku čtvrté čtvrtiny znamenala vedení Prostějova 76:75.

Pak však začal úřadovat Machač. Kolínský kapitán ve správný okamžik ukázal přesnou ruku a dostal Kolín opět do vedení. Jenomže Tomanec s Palyzou dostali hosty opět do vedení (94:92).

Kolín byl v těžké situaci. Ale hodně mu pomohl Marko. Tomu byla sedmnáct vteřin před koncem odpískána nesportovní chyba, Bakič proměnil dvě šestky a vyrovnal.

Zápas došel do prodloužení a drama pokračovalo. Hosté se sice dostali do vedení o čtyři body, hráči Kolína ale v báječné atmosféře dokázali nepříznivé skóre otočit na svoji stranu. Důležitou trojku zaznamenal kapitán David Machač, který dostal Kolín do vedení a tím jako by své spoluhráče polil živou vodou. Nakonec se v hale Spojů slavilo vítězství 110:106.

„Zápas byl takový, že si ho diváci užili, takže pro diváky to byl určitě pěkný zápas. Jsem rád, že jsme první domácí utkání v play off zvládli. Nyní musíme podat podobný výkon i v Prostějově," dodal.

„Nezbývá mi než pogratulovat domácím, kteří zápas výborně začali. V první čtvrtině dominovali, to byla paráda, taková hra kočky s myší. Bakič tři trojky, všem to padalo a vycházelo a nám ne. To dobré z toho zápasu je, že jsme to nevzdali a postupem času jsme se lepšili. Už v půlce to bylo o deset z těch mínus sedmnácti. Ještě chvíli před prodloužením jsme mohli dát balón, ale nepovedlo se. Škoda, mohli jsme zvítězit. Bohužel v prodloužení nás David Machač potrestal trojkou a vrátil hráčům sebevědomí a energii," řekl po utkání trenér Prostějova Zbyněk Choleva.

„Musím pogratulovat klukům, že to neodevzdali v závěru a že vybojovali prodloužení, ve kterém jsme nejprve prohrávali, ale nakonec jsme to dotáhli do vítězného konce. Chtěl bych poděkovat divákům, kteří nás drželi v průběhu celého zápasu, když se dařilo i když se nedařilo, a věřím, že přijedou ve velkém počtu do Prostějova a stejným způsobem nás podpoří a díky tomu se vrátíme domů 
s úsměvem na tváři," konstatoval Predrag Benáček.

Historie se tedy opakovat nebude. Když hrál Kolín naposledy play off, prohrál ve čtvrtfinále s Prostějovem 0:3 na zápasy, nyní je stav 1:1. Další utkání se hraje v pátek od 18 hodin na Hané.

Kdo si vybojuje mečbol?