„Vloni jsme tenhle seriál pořádali jako experiment, ale osvědčil se. Proto se letos hraje první oficiální ročník,“ prozradil předseda Asociace beachvolejbalu Josef Beneš starší.

Do Pňova se kromě tuzemské špičky sjedou i zahraniční dvojice. V ženské kategorii mít zastoupení nebudou, v mužské se ale představí dva páry z Kanady (Elliot s Readerem a Elingson se Saxtonem) a jeden americký (Fischer – Quinn).

„Hlavně Eliott s Readerem budou silnými protivníky. Hrají pravidelně Světovou sérii a poměrně často jsou úspěšní v kvalifikaci,“ prohlásil reprezentant Michal Bíza, který bude ve dvojici s Martinem Léblem patřit mezi největší favority celé série. Dalšími horkými želízky v ohni budou bratři Josef a Petr Benešovi.

„Ještě si na sebe zvykáme a snažíme se, abychom si na hřišti co nejvíce rozuměly,“ prohlásila Eva Ryšavá.

Zkušená volejbalistka se představí s mladou Šárkou Nakládalovou. S ní vytvořila dvojici po návratu z mateřské dovolené.

Největšími favoritkami však budou v Pňově i celém seriálu Hana Klepalová s Terezou Petrovou, duo, ke kterému se upínají velká očekávání vzhledem k olympijským hrám v Pekingu.

Prestiž klání zvyšují price money ve výši 100 tisíc v mužské kategorii a 70 tisíc v ženské.

Program začal ve čtvrtek 21. června kvalifikací žen, v pátek 22. června se od 16.00 hodin budou prát o hlavní soutěž mužské dvojice. Víkendové finálové zápasy odvysílá ČT4 Sport.