Nejprve zajížděli do Liberce, kde se utkali s týmem YDEA KONDOR a poté je přivítali na své palubovce hráči Slavoj BK Litoměřice. Podle předsezónních papírových předpokladů se mělo jednat o týmy, se kterými by Kolín, nováček soutěže, rád bojoval o konečné umístění v tabulce.

Liberec – BC Kolín 63:89

Do zápasu vstoupili hráči Kolína poněkud rozpačitě, neboť domácí budili respekt svou výškovou i silovou převahou. Mladým Medvědům chvíli trvalo, než se s tímto faktem vypořádali, ale ke konci první čtvrtiny se jim podařilo vybudovat mírný náskok.

Postupem času odhodili respekt úplně a svou rychlou hrou nutili domácí hráče k chybám a postupně zvyšovali rozdíl ve skóre. Ale vyhráno rozhodně neměli.

Na začátku druhého poločasu jim domácí úspěšnou bodovou sérií připomněli, že se rozhodně nemíní vzdát. Naštěstí to mladými Medvědy neotřáslo, opět zapnuli na plné obrátky a utkání dovedli přesvědčivě do vítězného konce.

V konečném účtování bylo velkým pozitivem, že hned šest kolínských hráčů zaznamenalo dvouciferný počet bodů.

„Soupeř chvílemi nevěděl, koho má dřív bránit a odkud na něj přiletí bodová pohroma,“ podotkl spokojený trenér Miroslav Sodoma.

Sestava: Merta 18, Kosík 13, Vetor 13, Somberg 12, Vacek 12, Týml 11, Švesták 5, Vlček 4, Vítek 1. Průbeh: 17:24, 28:42, 44:67.

Litoměřice – BC Kolín 76:70

Utkání začali hráči BC Kolín, snad pod dojmem tří vítězství v řadě, velmi ležérně a snad si i mysleli, že se soupeř porazí sám.

První minuty zápasu ještě zvládli a v úvodu druhé čtvrtiny vedli o 11 bodů. Od té chvíle ale domácí hráči nezměrnou bojovností a vůlí postupně ukrajovali z kolínského náskoku.

V průběhu třetí čtvrtiny se dostali do vedení a po dvou dalekonosných trojkových pokusech na začátku čtvrté čtvrtiny vyšplhal jejich náskok až na 15 bodů.

Kolínští hráči v této fázi utkání kupili chyby jak v obraně, tak v útoku a nebyli schopni domácím hráčům vzdorovat.

Když si uvědomili, že jim zápas protéká mezi prsty, bylo už pozdě. Závěrečný nápor, způsobený i vyfaulováním tří klíčových hráčů domácích, vedl už jen ke korekci skóre.

„Za tento výkon jsme si vyhrát nezasloužili. Snad to pro nás bude dostatečným poučením, že v extralize není radno nikoho podceňovat,“ uvedl Miroslav Sodoma.

Další utkání sehrají mladí Medvědi na domácí půdě v hale Spojů. Soupeři jim budou BK SNAKES Ostrava (26.10.) a BCM Orli Prostějov (27.10.). Oba týmy patří mezi aspiranty na příčky nejvyšší a v jejich sestavách je i několik mládežnických reprezentantů.

Sestava: Kosík 17, Vacek 15, Týml 10, Merta 8, Vetor 7, Somberg 6, Vlček 6, Vítek 1, Švesták. Průbeh: 12:21, 36:40, 57:56.