Oba týmy prochází letošním ročníkem suverénně, GBA prohrálo jen jednou, a písečtí Sršni ještě přemožitele nenašli. A nic na tom nezměnily ani zápasy s kolínskými mladými Medvědy. Naopak, ti se přesvědčili, že špička českého juniorského basketbalu je o nějaký ten krok před nimi.

GBA Jindřichův Hradec – BC Kolín  98:62

Výšková i fyzická převaha domácích byla značná, přesto se kolínští hráči už mnohokrát s tímto handicapem setkali a dokázali se s ním úspěšně popasovat. Tentokrát však byli hráči Mezinárodní basketbalové akademie GBA nad jejich síly.

Přitom samotný začátek nebyl pro Kolín vůbec špatný. Po koších Tomáše Merty a Michala Vlčka vedli 4:0, ale poté si vzali slovo mládežničtí reprezentanti v domácím dresu, Burda a Noumeros, a třemi rychlými trojkami okamžitě otočili kormidlo utkání ve svůj prospěch.

Pod oběma koši začali úřadovat dvoumetroví a stokiloví Stormark a Šipkovský a kolínští hráči tuto domácí sílu nedokázali zastavit. Hráči GBA byli ve všech herních činnostech lepší a skóre postupně narůstalo v jejich prospěch. Ani na chvilku nebylo pochyb, kdo bude vítězem utkání.

Přesto slouží mladým Medvědům ke cti, že v žádném případě utkání nevypustili a každé polevení domácích využili ke snížení skóre. A také oni se prezentovali pěknými basketbalovými momenty, ať už dalekonosnými trojkovými střelami Pavla Nováka, nebo efektní smečí Kevina Týmla.

Zasloužené vítězství ovšem slavil domácí tým.

Sestava Kolína: Novák 15, Týml 14, Vacek 14, Merta 7, Kosík 5, Somberg 4, Vlček 3, Vetor, Vítek. Průběh: 31:14, 56:36, 74:47.

Sokol Písek Sršni – BC Kolín 95:67

Mužstvo píseckých Sršňů je známo agresivní nátlakovou hrou, kterou předvádí především na domácí palubovce. A svá utkání se snaží rozhodnout drtivým úvodem.

Přestože mladí Medvědi věděli, co je čeká, nedokázali hned od počátku domácím vzdorovat, takže po první čtvrtině bylo o osudu utkání prakticky rozhodnuto. Domácí častým střídáním udržovali vysoké tempo hry a jejich reprezentační opory Sýkora a Svoboda kralovaly palubovce.

Ale kolínští hráči už mnohokrát ukázali, že ani v utkáních, kde jim soupeř nedovolí pomyslet na vítězství, neskládají zbraně a bojují po celých čtyřicet minut. A také v Písku to potvrdili, když poslední čtvrtinu vyhráli o sedm bodů a konečné skóre upravili do relativně přijatelné podoby.

Snad budou tyto dvě basketbalové lekce pro mladé Medvědy ponaučením, kde je potřeba v tréninku přidat, protože teď je čekají dvě veledůležitá utkání se soupeřem, se kterým sousedí v tabulce, velice silným týmem BK Pardubice. Domácí zápas odehrají 8. prosince v Geosan aréně, odveta na palubovce Pardubic ještě není definitivně upřesněna. 

Sestava Kolína: Merta 13, Vlček 13, Novák 9, Týml 9, Somberg 8, Vacek 7, Vetor 6, Vítek 2. Průběh: 37:13, 57:30, 79:43.