K prvnímu utkáni nastoupili junioři Kolína proti Žilině. Začátek zápasu byl ze strany Medvědů vlažný a proto v poločase prohrávali o 12 bodů. Po poločasové přestávce na hřiště přišel úplně jiný tým a potvrdil svoje kvality. Díky tvrdé práci v obraně se mohli radovat z vítězství 89:68.

K druhému zápasu nastoupili proti maďarskému týmu Szolnok. Zápas měl stejný vývoj jako předchozí utkání. Kolínští mladíci vstoupili do prvního poločasu velmi nekoncentrovaně a v domnění, že to půjde samo. Ve druhém poločase se koncentrovali, což se projevilo v konečném skóre. Medvědi zvítězili jasně 91:69.

Ve třetím utkaní se junioři utkali proti domácím Levicím. Zápas byl od začátku až do konce velmi fyzicky náročný, a to se postupem času projevovalo i na výkonech kolínských hráčů, kteří hráli v užší rotaci než Levice. V utkání nakonec zvítězili domácí 82:81, když jim v závěrečných minutách zbylo vice sil, než juniorům z Kolína.

Ve čtvrtém utkání se Kolín utkal s maďarským týmem Székesfehérvár. V tomto utkání Kolíňáci věděli, že jim stačí výhra, aby skončili první. To maďarský tým nechtěl dovolit, a tak kolínským basketbalistům nedal nic zadarmo. S přibývajícím časem se však ukázala síla Medvědů, kteří se mohli radovat nejenom z vítězství 90:56, ale i celkovým prvenstvím na mezinárodním turnaji.

Nejužitečnějším hráčem Kolína se stal Filip Somberg. Nejužitečnějším hráčem celého turnaje se stal Lukáš Vacek.

(Lukáš Rovenský)