Trenér Predrag Benáček opět nebude mít k dispozici zraněného Romana Marka, který v nedělním  duelu na palubovce citelně chyběl.  V prvním zápase se kolínští hráči potýkali se špatnou střelbou. Rozhodující ztrátu získali hned v úvodu. Manko z první čtvrtiny už v dalším průběhu utkání nedokázali smazat.

Ve skupině A1  Kolíňáci předváděli v domácím prostředí výborné výkony. Nad předními týmy Mattoni NBL vyhrávali také díky skvělým fanouškům, kteří vždy vytvořili to pravé domácí prostředí. Z haly Spojů si výhru odvezl jen Nymburk. Kolínu se vůbec poprvé podařilo doma porazit Pardubice. Ve středu mají kolínští hráči příležitost něco podobného zopakovat. S favorizovaným soupeřem, jehož cílem je postup do finále, to ale nebudou mít snadné. Pardubice svou sílu ukázaly už v prvním čtvrtfinálovém utkání.

„Tlak je teď na naší straně. Pokud chceme zůstat ve hře o postup, musíme vyhrát. Jsme odhodláni bojovat a udělat vše pro vítězství. Bez Romana Marka to bude těžké. Věřím, že podáme lepší výkon než v Pardubicích a zvítězíme. Spoléháme se na naše fanoušky, jejich podporu budeme potřebovat,“ řekl před utkáním trenér Kolína Predrag Benáček.

„Zápas v Kolíně bude úplně jiný než ten v Pardubicích,“ je přesvědčen kouč Pardubic Jan Slowiak, který je před utkáním optimistou. „V Kolíně kromě nešťastné koncovky v nadstavbové části umíme zahrát. Spoustu zápasů jsme tam zvládli. Města jsou od sebe blízko, takže by mohla být vytvořena pro oba týmy  příjemnější atmosféra, hodna play off,“ dodal.

Přesto jde do utkání s pokorou. Uznává i sílu soupeře. „Za celkovou pohodou v herním projevu Kolína v této sezoně stojí nesobecké duo amerických hráčů Amese a Barnese. Hrají kolektivní basketbal a v důležitých momentech na sebe berou odpovědnost. Hra kolínského týmu se více než o detailně plněná pravidla, a to jak v útoku, tak v obraně, opírá o instinkty a kreativitu hráčů. Proto musíme být schopni číst jejich obranná řešení, která nejsou pokaždé stejná. Musíme nacházet mezírky, jež kolínská obrana nabízí,“ podotkl Slowiak.

VÝZVA - Na čtvrtfinále v bílém

„Přijďte na středeční čtvrtfinálový souboj s Pardubice v bílém. Oblečte se do stejné barvy jako naši borci. Stačí bílé tričko nebo bílý dres a bude jasné, komu fandíte! Vytvořte zase skvělou domácí kulisu, ve které to soupeř nemá snadné. Náš tým si to za výkony v celé sezoně zaslouží,“ uvedl manažer kolínského klubu Miroslav Sodoma.

Utkání se hraje od 17.45 hodin v hale Spojů.