„Soustředili jsme se hlavně na Bosáka. Nechtěli jsme dovolit, aby se chytil střelbou, protože když má svůj den, je schopen sám porazit soupeře. Nasadili jsme na něj Vocetku a Ličartovského. Dále jsme se soustředili na trojky Standy Votroubka, řešili jsme to přebíráním a Standa se nedostával k volné střele. Když se Standa společně s Bosákem sejdou, tak jsou schopni porazit i lepší týmy než je Kolín," uvedl trenér Kolína Predrag Benáček.

„Hráli jsme dobře v útoku. Dali jsme spoustu laciných košů po zisku balónu nebo ztrát soupeře. Podle statistik to bylo celkem 20 bodů. Také naše lavička dala 45 bodů. Opět se ukázalo, jak máme vyrovnané hráče. Kluci vybojovali 17 útočných doskoků, což je nejlepší důkaz toho, jak tým hraje. Tak to má být a doufám, že v tomto trendu budeme pokračovat," dodal Benáček.

„Kolín má letos výborně poskládaný tým, ofenzívní tým, což dnes potvrdil. Každý hráč z té desetičlenné rotace je nebezpečný, velmi kvalitní. Co se týká i individuálních herních činností. Nutno podotknout, že my jsme dnes absolutně nebránili. A k tomu laufu, ke kterému se Kolín dostal v páté minutě, jsme notně pomohli našimi hloupými ztrátami. Dostali jsme díky tomu 20 bodů z rychlého protiútoku a my jsme nedali žádný. To znamená, poločas jsme prohráli o 30, celý zápas o 20. Každý, kdo přišel na hřiště, se trefil, kdo ne, tak si balon doskočil. V poslední čtvrtině jsme sice tu obranu zlepšili, nicméně to neznamená vůbec nic. Jenom jsme zkorigovali výsledek, který v poločase vypadal hrozivěji než ve finále skončil. Začali jsme hrát zónu a soupeř už nebyl tak úspěšný. Nicméně to už nebylo to hlavní, ten zápas byl už dávno rozhodnutý. Kolínu dnes vyšlo na co sáhl a my jsme mu k tomu pomohli naší nedůslednou obranou," konstatoval trenér Ústí Martin Stavěl.

Kolín od začátku kraloval. V jedenácté minutě vedl o deset bodů (33:23), v devatenácté o dvacet jedna (53:32), a ve dvacáté sedmé dokonce o jednatřicet bodů (87:56). Bylo jenom otázkou, jestli dosáhne na magickou stovku.

Ve čtvrté čtvrtině to chvíli vypadalo, že odolá. Domácí hráči totiž za čtyři a půl minuty zaznamenali pouhé čtyři body, v závěru se ale opět rozstříleli a nakonec dosáhli na nejvyšší vítězství v sezoně. Kýženou metu pokořil kapitán David Machač.

Kolín porazil Ústí i ve čtvrtém letošním vzájemném měření sil, čímž si upevnil šesté místo v tabulce.

„Zápas byl rozhodnutý už v první polovině, když jsme nepustili do hry důležité hráče hostí, jak Bosáka, Bahrama a i Čarneckého, který se nedostal do své hry. Ten v posledních zápasech spolehlivě nachází své spoluhráče a Ústí z toho hodně těží. To byl jeden faktor. Druhý faktor byly jednoduché koše z našich zisků. Ve druhém poločase nás trošku přibrzdila zónová obrana, tam asi, kdyby se Ústí dotáhlo bodově blíže k nám, tak by to bylo asi horší," řekl po utkání autor šesti bodů Kolína Michal Vocetka.

„Dostat 106 bodů, to se nedá vyhrát nikde," posteskl si trojkový specialista Ústí Stanislav Votroubek.

„Prezentovali jsme se příšernou obranou. K tomu jsme měli asi dvacet ztrát a Kolín měl sedmnáct útočných doskoků. To byly hlavní důvody toho, že jsme prohráli. Máme ještě čtyři zápasy do konce a musíme se soustředit, abychom je odehráli nějak solidně a se ctí. Prostě se pokusit jich co nejvíce vyhrát a sezonu seriózně dokončit," dodal Votroubek.

Body: Bakić 19, Skinner 19, Machač 16, Glover 15, Horák 11, Hunt 7, Ličartovský 6, Vocetka 6, McEachin Edward 5, Aušprunk 1, Harčár 1 – Anthony 18, Pecka 13, Barham 12, Bosák 10, Abercrombie 9, Jiřiček 9, Emerson 7, Čarnecký 3, Votroubek 2. Rozhodčí: Matějek, Kapl, Večeřa. Střelba za 2 body: 55/31:53/29. Trojky: 23/11:12/3. TH: 17/11:21/16. Doskoky: 40:32. Chyby: 22:21. Diváci: 590. Průběh: 30:23, 62:42, 91:65. Nejlepší hráč: Bojan Bakič (Kolín).