„Hráčů je sice dvanáct, je ale mezi nimi i můj syn, který však v týmu nebude. Využil volna před studijní cestou 
v Americe a přišel si zatrénovat," objasnil trenér Predrag Benáček.

V kádru nezůstal přes léto kámen na kameni. Skončil například Martin Sýkora nebo Američan Bryant. „Ten měl sice podepsanou smlouvu ještě na příští sezonu, ale rozhodl se odejít do zahraničí. Nyní pracujeme na podmínkách jeho odchodu," objasnil generální manažer BC Geosan Kolín Miroslav Sodoma.

Na druhou stranu přišlo pět nových hráčů. „Oporami by určitě měli být Bojan Bakič z Černé Hory, který si dokonce zahrál i Euroligu. To je snad poprvé, co za Kolín bude hrát hráč s těmito zkušenostmi. Dokonce byl na minulém mistrovství Evropy kapitánem národního týmu. Myslím si, že bude výrazná posila, hlavně v útoku," vyzdvihl jednu z posil Benáček.

„Dále se nám podařilo získat zkušeného rozehrávače Jimmieho Hunta, který hrál spoustu let v Evropě. Například v Německu. Posledních pět nebo šest let byl v Bulharsku. Zahrál si i v evropských soutěžích. Věřím, že nahradí Bryanta a my tak nebudeme mít problémy na rozehrávce. V basketbale se dá hrát například bez pivota, bez rozehrávače nikoliv. O tom jsme se přesvědčili v minulé sezoně, kde jsme se na tomto postu trápili snad půl sezony," zavzpomínal Benáček.

Kolín nebude spoléhat pouze na zkušenost, ale i na dravé mládí. „Dalším novým hráčem je Karel Aušprunk, jenž byl ve své době považovaný za jednoho z největších talentů. Bohužel svůj potenciál nedokázal naplno využít. Když bude o basketbalu víc přemýšlet a začne se chovat jako pravý profesionál, bude to pro něho, ale i pro Kolín, dobrá zpráva. Do týmu jsme nadále zařadili dva naše odchovance – Lukáše Rovenského a Lukáše Koláčného. Bohužel oba jsou na začátku přípravy trošku limitováni menším zraněním, takže naplno se zapojí do měsíce," podotkl Benáček.

Kolín se v přípravě bude spoléhat na osvědčený model z minulých let. „Příprava je téměř pořád stejná. Začneme prvních čtrnáct dnů trénovat v hale, aby se hráči dostali do správných obrátek. Poté k tomu přidáme tréninky na atletickém stadionu a nebude chybět ani regenerace v aquaparku Vodní svět," nastínil plán Benáček.
„Vlastně malý rozdíl je. Dřív jsme trénovali šest týdnů, nyní budeme mít o týden navíc. Snad to využijeme k tomu, abychom sezonu začali lépe než v loňské sezoně," dodal.

První přípravný zápas je na programu 27. srpna, kdy Kolín hostí Benešov. „Musím se přiznat, že už dnes myslím na první mistrovský zápas proti Děčínu. Podle mého názoru bychom měli mít dobrý tým," podotkl Benáček.

Kolínu v loňské sezoně uteklo play off, to již nechce opakovat. „Každý rok je naším cílem play off, to, že to loni nevyšlo, musíme brát jako fakt. Ale už to nechceme znova zažít. Když chytneme začátek, měli bychom se do vyřazovacích bojů dostat. Soutěž bude ale hodně vyrovnaná a budou rozhodovat maličkosti. Každý může porazit každého. Dokonce i Nymburk se o tom přesvědčil," konstatoval Benáček.

„Důležité bude doma vyhrávat a z venku přivést také nějaké body. V loňské sezoně jsme se na palubovkách soupeřů trápili, ale věřím, že 
v novém složení se předvedeme v lepším světle," uzavřel Benáček.

Kdo trénoval: David Machač, Láďa Horák, Jimmie Hunt, Bojan Bakić, Štefan Ličartovský, Samuel Faifr, Michal Vocetka, Pavel Harčár, Karel Aušprunk, Lukáš Rovenský, Lukáš Koláčný.

Na tým čeká deset přípravných zápasů

Kolín odehraje celkem deset přípravných zápasů. Šestkrát se představí domácím fanouškům. 
Na všechny přípravné zápasy v hale Spojů bude vstup zdarma.

27.srpna: Kolín – Benešov (18)
31. srpna: Kolín – USK Praha (18)
4. září: Kolín – Atomerom SE Paks (Maďarsko) – hraje se v Brně)
12. září: Kolín – Swans Gmunden (Rakousko, 16)
15. září: Prostějov – Kolín (17)
23. září: Pardubice – Kolín (18)
25. září: Kolín – Prostějov (17)
29. září: Kolín – Ústí nad Labem (17.45)
2. října: Ústí nad Labem – Kolín
7. října: Kolín – Hradec Králové (18.30).