Zato Ostrava si zadělala na problémy. „Dál si to komplikujeme," přiznal trenér Ostravy Dušan Medvecký, jehož mužstvo znovu nezvládlo koncovku. Ve Svitavách vedla Nová huť v polovině třetí čtvrtiny o 16 bodů, v duelu s Kolínem vstupovala do závěrečné desetiminutovky s náskokem 12 bodů. Přesto v obou případech padla.

„Znovu jsme dostali devadesát bodů, to je hrozně moc. Prostě nebráníme tak, jak by bylo třeba. Soupeře chceme nesmyslně přestřílet, ale na to evidentně nemáme. Zase jsme vedli o nějakých dvanáct bodů, jenže jsme začali hrát individualisticky, a to nás stálo zápas," smutnil Medvecký.

„Kolín vytáhl obranu, a my místo toho, abychom si míč rychle vyměňovali a hráli týmově, začali jsme se tam pouštět do akcí přes dva tři hráče. Z toho pramenily ztráty a oni je následně trestali trojkami. Prostě jsme nehráli akce, které jsme měli. No a na konci nám asi došly síly," přemítal Medvecký.

Hosté ještě pět minut před koncem prohrávali 70:80, poté ale předvedli velký obrat. Ve čtvrté čtvrtině nasázeli domácím 36 bodů, tedy víc, než za celý první poločas.

„Věřili jsme, že to otočíme. Ostrava má úzkou rotaci, nemohli vydržet se silami celý zápas," podotkl kouč Kolína Predrag Benáček.

Středočeši potvrdili skvělou formu, když vyhráli šest z posledních sedmi duelů. Kromě Ostravy zdolali i Děčín a Opavu. „Pro nás je to další cenné vítězství. Ostrava totiž hraje doma poslední dobou výborně," narážel Benáček na sérii Nové huti, která v Tatranu tahala do víkendu sérii šesti výher v řadě.

„Zápasy se Svitavami a Kolínem byly vzhledem k boji o play-off klíčové. Naše situace není dobrá," uzavřel Dušan Medvecký.

Další utkání hraje Kolín ve středu. V hale Spojů hostí od 17.45 hodin Ústí nad Labem.

Body: Igrutinovič 18, Číž 17, P. Bohačík 16, Bratčenkov 15, Novák 9, Kerr a Oluič po 6 – Bakič 25, McEachin 20, Skinner 16, Vocetka 11, Horák 8, Glover 7, Aušprunk 3, Hunt 2. Rozhodčí: Dolinek, Kurz, Nejezchleb. Střelba za 2 body: 37/24:40/22. Trojky: 29/8:23/8. TH: 23/15:33/24. Doskoky: 41:31. Fauly: 24:23. Diváci: 800. Průběh: 21:13, 42:35, 68:56.