„Počítali jsme s tím, že to  pravděpodobně bude 2:1 a čtvrtý zápas budeme hrát v Kolíně. Taky se to stalo. A my samozřejmě chceme ve čtvrtek vyhrát. Uděláme všechno proto, abychom vyhráli a dostali sérii do rozhodujícího zápasu v Ostravě," hlásí trenér Kolína Predrag Benáček.

Kolín nečeká nic jednoduchého. V prvním duelu sice zvítězil, ale v posledních dvou zápasech prohrál. A to výrazným rozdílem. „ Oba poslední zápasy jsme prohráli ve druhém poločasu. Stalo se nám, že když prohráváme o deset bodů a víc, tak lehce odevzdáváme zápas a nebojujeme až do konce. Když je rozdíl ve skóre výraznější, šetřím opory na další zápas, a proto je někdy výsledek tak vysoce rozdílný. V play off totiž skóre nerozhoduje," podotkl Benáček.

Ve zmiňovaných utkáních se navíc nedaří střelecké opoře, Boldsovi. Jeho bilance? Osm bodů (6+2). „Neodehrál dva zápasy na své útočné úrovni, a to nám hodně chybělo," přiznal trenér a vzápětí přidal ještě jedno vysvětlení. „Bolds si také sám zavařil, protože má problémy s rozhodčími. V průběhu sezony dostal devět technických chyb a  dvakrát byl vyloučený. U rozhodčích z tohoto důvodu nemá respekt a oni mu pak třeba nepískají fauly, které jsou, a on je z toho podrážděný a nesoustředí se vlastní výkon," objasnil Benáček. „Kolik on doposud nasbíral trestů, to neměl náš celý tým za pět let, co ho vedu," dodal zajímavost.

Kolín bude hrát o prodloužení série, a proto bude potřebovat podporu svých fanoušků. A pro ty připravilo vedení klubu několik překvapení. „Na utkání bude vstup zdarma. Je to pro to, že chceme, aby byla plná hala. Hráčům se pak hraje úplně jinak.  Dále se bude po celý zápas čepovat pivo zdarma. Samozřejmě to bude do vypití zásob a pod podmínkou, že fanoušek bude mít bílé triko, nebo dres a bude mu minimálně osmnáct let," uvedl manažer Kolína Miroslav Sodoma.