Velký zápas odehrál domácí Bohačík. „Často to nedělám, abych mluvil o jednotlivcích, ale dnes udělám výjimku. Bohačík byl opravdový lídr. Plnil přesně roli, kterou po něm dlouhodobě chceme. Tým ho následoval, a to se pak projevilo ve všech směrech týmového výkonu. Každý se trefil v útoku, a přesto to byl týmový výkon. On je MVP," řekl na adresu hráče trenér USK Praha Mirsad Alilovič.

Ten chválil také obrannou hru svého týmu. „Kolín byl dnes o něco horší, ale v tom dlouhodobém horizontu to není ještě rozhodující. Do play-off je ještě daleko. Ve druhém poločase jsme odvedli velký kus práce. Naše obrana byla téměř perfektní. Nemohu nic vytknout. Hráli jsme jako tým a přesto mají všichni dobrá čísla. To je pro mě důležité."

KOLÍN TRÁPÍ STŘELBA Z DLOUHÉ VZDÁLENOSTI

„Gratuluji domácím k výhře. Těžko se mi utkání hodnotí po našem výkonu v útoku. Tam jsme hráli velmi špatně," zahájil hodnocení trenér Kolína Predrag Benáček a navázal: „Už šestý nebo sedmý zápas máme špatnou střelbu z dlouhé vzdálenosti. S USK to bylo šestnáct procent. Minule to bylo s Pardubicemi 17/1. Hráči z perimetru se trápili a nemohli se trefit. Když se k tomu přidá špatný doskok pod naším košem a neubránění Bohačíka, který dal třicet tři bodů a odehrál výborný zápas, pak ten výsledek nemůže být lepší."

Trenér Kolína věří ve zlepšení: „Máme obrovský problém v útoku. Věřím, že do play-off se to ještě povede vyřešit a zlepšit. Gratuluji ještě jednou USK. Hráli velký zápas." 

USK PRAHA – KOLÍN 72:55 (18:8, 18:18, 23:6, 13:23)

Adam Procházka