„Opava zvládla utkání velmi dobře,“ přiznal trenér Kolína Pavel Beneš.

„Jsem zklamaný z toho, že jsme měli dobrou možnost Opavu porazit, protože přijela bez tří hráčů základu. Bohužel se nám to nepovedlo,“ posteskl si Beneš.

Opava nemohla do hry nasadit například reprezentačního rozehrávače Šiřinu, Kolín na ní ale nedokázal vyzrát.

„Bylo to utkání dvou rozdílných poločasů. Výrazně lepší Opava v první půli, výrazně lepší Kolín ve druhé půli. Poločasový výsledek mínus 27 bodů se nám ale nepodařilo dotáhnout. Zavinili jsme si to sami. Do utkání jsme vstoupili nekoncentrovaní. Byli jsme všude o krok pozdě. A když se dostala Opava do svého vířivého pohybu, velmi těžko jsme ji zastavovali. Vyhrála zaslouženě,“ přiznal Beneš.

„Mám obrovskou radost, protože v Kolíně se nevyhrává jednoduše. Za kariéru, co jsem tady koučoval nebo hrál, tak je to zde obrovsky těžké,“ uvedl trenér Opavy Petr Czudek.

Hráči Kolína od začátku ztráceli. V jednu chvíli to bylo až o 27 bodů. Na začátku čtvrté čtvrtiny se dotáhli na rozdíl sedmi bodů, manko ale nedotáhli. Hosté se mohli opřít o trojky. Celkem jich proměnili šestnáct.

„Pomohl nám zápas s Nymburkem, kluci byli rozehranější. Kolín se v prvním poločase trošku hledal. Získali jsme 27 bodový náskok. Ale v basketu je to vždy jak na houpačce. Věděli jsme, že ve druhé půlce Kolín nebude mít co ztratit, zjednoduší hru, bude napadat náš koš. Naše uspokojení a hra Kolína se sečetlo a najednou jsme měli pomalejší nohy, pak jsme něco netrefili a zápas se dostal až na plus osm bodů pro nás. Pak měl Kolín ještě dvě otevřené trojky, ale naštěstí netrefil. Za vítězství jsem hrozně rád, protože my letos moc vítězství nemáme, spíš sympaticky prohráváme, a proto toto vítězství je pro nás jako živá voda,“ dodal Petr Czudek.

Body: Thompson 20, Šafarčík 16, Walton 14, Číž 11, Machač 10, Šoula 6, Purifoy 3 – Gniadek 21, Klečka 15, Švandrlík 15, Kouřil 13, Jurečka 11, Slavík 8, Bujnoch 6, Dragoun 2. Rozhodčí: Hošek, Salvetr, Scholze. Střelba 2 body: 39/20:37/20. Trojky: 24/9:43/16. TH: 15/13:6/3. Doskoky: 33:46. Chyby: 14:15. Diváků: 591. Hráč utkání: Radovan Kouřil (O). Čtvrtiny: 16:30, 18:26, 27:14, 19:21.