„Chci moc hráčům poděkovat za to, co předvedli. Hráli od začátku do konce na sto procent a předvedli velmi kvalitní výkon. Po šesti týdnech jsme konečně předvedli dobrý zápas. Je to pro nás vzpruha do dalších bojů, ve kterých ještě můžeme pomýšlet na play-off,“ uvedl trenér Kolína Pavel Beneš.

Kolín položil základ k výhře ve druhé čtvrtině. V jejím průběhu vedl dokonce o devatenáct bodů. Přestože se v závěru Jindřichův Hradec přiblížil na dostřel, Kolín drama nepřipustil.

„Chtěli jsme do zápasu vstoupit se zvýšenou agresivitou, ale to se nepovedlo. Udělali jsme mnoho chyb. Nechali jsme Kolín odskočit a manko se nám poté těžko stahovalo. Několikrát jsme se dokázali dostat na slibných pět až šest bodů, ale pak už nám chyběla energie a koncentrace bojovat o výhru,“ přiznal trenér Jindřichova Hradce Rudolf Jugo.

Utkání na jihu Čech je minulostí, již ve středu čeká na Medvědy další duel. Od 17.45 hodin hostí v hale Spojů USK Praha.

Letošní bilance obou soupeřů je vyrovnaná. Pokaždé vyhrál domácí tým. Sovy na Folimance 73:72, Medvědi jim poté porážku oplatili a zvítězili vysoko 90:72.

„Středeční utkání pro nás bude velice těžké, jelikož v pondělí jsme odehráli náročné utkání v Jindřichově Hradci, na regeneraci tak nebudeme mít zrovna moc času. Věřím však, že vítězstvím právě v Jindřichově Hradci se navezeme na vítěznou vlnu a zvládneme i toto utkání, které může mít velkou hodnotu v boji o play-off,“ podotkl Pavel Beneš.

Středečním zápasem se BC Geosan Kolín zapojí do charitativní akce KAŽDÝ KOŠ POMÁHÁ. Jde o společný charitativní projekt České basketbalové federace a České televize. Probíhá pod záštitou nadace Konto Bariéry a za přispění generálního partnera NBL pojišťovny Kooperativa.

Jako každý rok se do projektu zapojí všech 12 klubů KNBL. BC Geosan Kolín odehraje své utkání proti USK Praha právě v rámci akce Každý Koš Pomáhá.

Za každý vstřelený bod daruje 100,- Kč klub a každý hráč 10,- Kč za svůj vstřelený bod.

Generální partner pojišťovna Kooperativa se již třetím rokem připojuje příspěvkem, kdy za každou smeč ve vybraných zápasech věnuje 500,- Kč a za každý Alley-oop pak 1 000,- Kč.