„V utkání s Olomouckem nás nečeká nic jednoduchého. Soupeře, který je na posledním místě tabulky a nemá v tomto utkání co ztratit, rozhodně nemůžeme podcenit. Soustředit se budeme především na obrannou fázi a eliminaci zahraničních posil soupeře,“ řekl kolínský asistent Filip Rytina.

V minulém kole se kolínský tým představil na nymburské palubovce a ještě osm minut před koncem utkání ztrácel pouhé dva body, nakonec z toho ovšem byla porážka 93:108. Sobotní soupeř Kolína nastoupil k utkání na palubovce GBA LIONS Jindřichův Hradec a prohrál rozdílem pěti bodů 77:82 a tím pádem spadl na poslední místo ligové tabulky.

Olomoucko se nenachází ve zrovna lichotivé situaci, což mělo za následek některé změny. Po sérii deseti porážek končí v pozici hlavního trenéra Robert Skibniewski. V mužstvu předčasně končí také dvě zámořské posily. Nový trenér by měl převzít tým na začátku příštího týdne.

„Sezona utíká hodně rychle a série porážek se natahuje. Rozhodli jsme se pro změnu a věříme, že pomůže. Robertu Skibniewskému děkujeme za odvedenou práci a přejeme jen to nejlepší v další kariéře,“ uvedl generální manažer BK REDSTONE Libor Špunda s tím, že končí i dva hráči ze zámoří. Vedení klubu ukončilo smlouvy s Kennethem Carpenterem a Darrellem Davisem.

„Čekali jsme, že budou většími oporami,“ řekl Špunda.

V Kolíně tým povede asistent Michal Pešta se sportovním manažerem Michalem Pekárkem, půjde o dočasné řešení. „Jednáme o obsazení postu hlavního trenéra. Věřím, že kouč převezme mužstvo na začátku příštího týdne a dostane možnost si vybrat posily,“ poznamenal generální manažer klubu.