Slovenský tým má na kontě tři výhry a jednu porážku. Zvítězil nad Opavou 86:76, Prostějovem 78:62, Chomutovem 85:73, ale nestačil na Pardubice 80:86.  Kolín odehrál o jedno utkání více s bilancí tři vítězství a dvě prohry. Naposledy se radoval 101:100 v Děčíně. V minulé sezoně Kolín doma porazil Levice 110:90 a na jejich palubovce prohrál  61:80.

Levice jsou letos jediným slovenským zástupcem v Mattoni NBL. Jejich cílem v základní části je postup do skupiny A1, což se jim vloni nepodařilo. Levice před sezonou výrazně obměnily kádr. Novými tvářemi jsou Slováci Nuber a Szalay, Američané Kemp, Simmons a Kyles, Slovinci Nuhanović a Bilić.

Střeleckou oporou Levic je s průměrem 16,85 bodů na zápas Willie Kemp. Americký rozehrávač byl také nejužitečnějším hráčem posledního utkání, kdy Chomutovu nastřílel 20 bodů.

„Levice jsou po Nymburce nejsilnější tým. Určitě budou usilovat o finále. Spoléhají se hlavně na hru pivotů, které mají vynikající. My je musíme ubránit. Věřím, že nám diváci opět pomůžou a společně dokážeme zvítězit," řekl před utkáním trenér Kolína Predrag Benáček.

(Jana Kubartová)