Jeho vizitka ale zatím není nijak oslnivá. Prostějov má na kontě čtyři výhry a čtyři porážky. Kolín je na tom o dvě vítězství lépe.
Prostějov vyhrál poslední tři utkání, když si poradil s Pardubicemi 92:91, Svitavami 97:78 a Chomutovem 104:87.

V prostějovském dresu se do Kmochova města vrátí Roman Marko, který byl uplynulé tři sezony kolínským hráčem. V jeho novém působišti se mu zatím nejvíce dařilo v posledním utkání proti Chomutovu, ve kterém zaznamenal 15 bodů, 10 doskoků a 5 asistencí.

Kolín se střetl s Prostějovem v Mattoni NBL celkem osmnáctkrát. Bilance vzájemných soubojů vyznívá jasně lépe pro Prostějov, který vyhrál patnáct zápasů. V minulé sezoně Kolín svého soupeře dvakrát porazil (82:81 a 97:82) a dvě utkání prohrál (85:87 a 63:93).

„Prostějov má poslední dobou vynikající formu. Daří se mu střelecky. Za poslední tři utkání má průměr 97 nastřílených bodů. Na to si musíme dát pozor," varuje trenér Kolína Predrag Benáček. „Rozhodovat bude obrana. Pokud zahrajeme jako proti Pardubicím, máme šanci na vítězství. Chceme vyhrát a já věřím, že se nám to spolu s našimi fanoušky podaří. Jejich podporu budeme potřebovat," dodal.

Utkání se hraje od 17.45 hodin v hale Spojů.

(Jana Kubartová)