Prvně jmenovaný nastupoval na pozici rozehrávače a dirigenta hry, Nečas na pozici pivota.

Středočeský kraj začal svoji pouť turnajem s krajem Plzeňským. Vítězství o dvacet bodů 60:40 jeho hráče uklidnilo. V dalších utkáních postupně porazili Vysočinu (58:34), Karlovarský kraj  (71:30),  Ústecký kraj  (54:47). Prohráli až v pátém utkání s Pardubickým krajem (38:51).

Po dvou dnech to bylo nadějné na postup do první čtyřky a tím i do bojů o medaile. 
O druhou příčku se ve poté utkali s domácím týmem. Zápas byl velmi dramatický po celou hrací dobu. V závěru však Středočeši zabojovali a velké překvapení bylo na světě. Domácí porazili 32:28, což  znamenalo senzační druhé místo ve skupině.

V semifinále bitvu proti silnému Jihomoravskému kraji ale nezvládli  a z palubovky odešli poraženi. V ponuré náladě pak nastoupili v boji o třetí místo s krajem jihočeským. Bohužel i tento boj byl  pro ně smolný a tým už nenašel sílu a v turnaji skončil po porážce 39:59 na čtvrtém místě.  „Turnaj byl velmi náročný a pro kluky je i čtvrté místo  velký úspěch," uvedl trenér František Tvrz.

A jak celou akci viděl jeden ze zúčastněných? „Těšil jsem na atmosféru her. Zahajovací ceremoniál byl moc hezký, za naši výpravu byl vlajkonošem Petr Koukal. Basketbal se hrál v krásném prostředí. Hala ve Zlíně byla úžasná," konstatoval Lukáš Koláčný.

A nejhezčí zážitek? „Vítězství na domácím Zlínským krajem a postup do semifinále, kde jsme se utkali s Jihomoravským krajem. Soupeře  přišli podpořit rodiče, takže tam byla skvělá atmosféra. Sice jsme prohráli, ale tohle se nedá zapomenout. Nakonec  olympiádu vyhrál celkově Středočeský kraj a jsem rád, že jsme přispěli svým čtvrtým místem," dodal.

Pořadí v basketbalu: 1. Pardubický kraj, 2. Jihomoravský kraj, 3. Jihočeský kraj, 4. Středočeský kraj, 5. Zlínský kraj, 6. Olomoucký kraj, 7. Hlavní město Praha, 8. Ústecký kraj, 9. Moravskoslezský kraj, 10. Plzeňský kraj, 11. Královéhradecký kraj, 12. Karlovarský kraj, 13. Liberecký kraj, 14. Kraj Vysočina.

(Ivana Koláčná)