Trénovali driblink, střelbu, zahráli si zápas 4 proti 4. To vše pod dohledem reprezentanta a desetinásobného českého mistra Petra Bendy z Nymburka, jeho někdejšího spoluhráče Jirky Novotného a mistryně světa v disciplíně 3x3 Terezy Vorlové.

„Střelby na koš, hej, hej, hej, ostatní jdou z kola ven." To je část pokřiku, se kterým základka vyhrála show v soutěži o nejlepší fandění národnímu družstvu žen. Zúčastnit se mohla každá škola z vybraného okresu, jejíž žáci měli splněné disciplíny Sazka Olympijského víceboje nejméně u 80 procent žáků.

„Děti z Vrbovky soutěž chytla. A bylo vidět, že je sport opravdu baví. Viděl jsem i několik talentů," usmíval se Štěpán Janáček z Českého olympijského výboru, sám někdejší atletický reprezentant.

Soutěž pro čtenáře Deníku

Děti z Vrbovy Lhoty u basketu zůstanou. Škola totiž dostala deset míčů v rámci projektu ČEPS 2000 míčů do škol. Tři další balóny, podepsané českými hráči a hráčkami, můžete získat i vy. Stačí správně odpovědět na otázku, kterou najdete v pátek 9. června v tištěném vydání Kolínského deníku.

(Alexandr Kliment)