BC Kolín - Nová Paka 74:84

Vítězství v tomto utkání prakticky oběma týmům zajišťovalo udržení druholigové příslušnosti i pro příští rok. Začátek zápasu byl proto velice nervózní z obou stran. První se oklepal domácí tým, dal dva koše a hlavně se dařilo bránit útočné kombinace hostujících hráček. Pak se ale Kolíňačky dopustily několika neuvěřitelných chyb při doskoku a rozehře, Nová Paka dala během několika sekund 7 bodů a od toho okamžiku zcela opanovala hřiště. Přes oddechové časy a střídání se domácím stále nedařilo vrátit do zápasu, hráčkám z Paky naopak vycházelo téměř vše, na co sáhly. Na konci první čtvrtiny tak hosté vedli 30:16.

V začátku další části se obraz hry nezměnil a ztráta domácích narostla až na 21 bodů. Pak se konečně domácí hráčky vzpamatovaly, zlepšily se v obraně a začaly se prosazovat i v útoku. Paka však bojovala a do poločasu se Kolínským podařilo snížit jen na 16 bodový rozdíl.

Po přestávce domácí tým nastoupil s cílem otočit zápas. I přes nízké procento úspěšnosti střelby začal, díky zvýšené bojovnosti, postupně snižovat náskok soupeřek. Oba týmy přitlačily v obraně a většina hráček začala mít problémy s počtem faulů. Na konci třetí čtvrtiny byla ztráta domácích stále ještě 11 bodů. V poslední části hry se hráčky Paky snažily za každou cenu udržet náskok. Takticky využily špatné střelby šestek na straně domácích, kouskovaly hru fauly a při každé příležitosti zdržovaly hru. Když se domácí dotáhly na 5 bodů, zbývala do konce již jen 1 minuta. Kolíňačky se ještě pokusily riskantním presinkem o zázrak, ten se však nekonal a po několika faulech domácích byl konečný rozdíl opět 10 bodů.

Sestava a body Kolína: Holubová 16, Labuťová 15, Rösslerová 10, Fridrichová 9, Horáková 8, Faflíková 7, Havlíčková 3, Taucová 3, Kruková 3. Čtvrtiny: 16:30, 19:21, 25:20, 14:13.

BC Kolín - Loko Liberec 79:56

V posledním zápase sezony domácí hráčky nastoupily proti Liberci, který byl již jistým sestupujícím týmem. Sestava hostí byla navíc zdecimovaná zraněními a do Kolína dorazilo jen šest hráček.

V začátku zápasu bylo na hře domácích patrné zklamání z předchozího utkání a proti papírově slabšímu soupeři se jim jen těžko hledala motivace. Postupně se však začala projevovat herní převaha Kolíňaček, zvláště pak v závěru utkání, kdy již hostujícím hráčkám začaly docházet síly.
V nepříliš pohledném utkání nakonec Kolíňačky získaly povinné vítězství a udržely si tak šanci na setrvání v soutěži. Bohužel však situaci již nemají ve svých rukou a musí doufat, že za čtrnáct dní porazí Nová Paka v domácím prostředí Strakonice.

Sestava a body Kolína: Labuťová 22, Holubová 14, Faflíková 9, Švagříčková 8, Horáková 7, Havlíčková 6, Taucová 6, Rösslerová 5, Fridrichová 2. Čtvrtiny: 16:18, 15:10, 25:13, 23:15.