Ve druhé polovině května proběhla ve sportovní hale SOU Spojů kontrola Technické komise ČBF, která navrhla opatření, po jejichž splnění bude možné v této hale utkání Mattoni NBL hrát. Vzhledem k tomu, že v Kolíně není jiná vhodná sportovní hala, nezbývá klubu nic jiného, než nedostatky odstranit. „Nejdříve jsme museli nalézt způsoby financování. To se nám podařilo. Nyní začneme rekonstrukci zázemí. Proměnou projdou šatny a sociální zařízení pro hráče. V nejbližší době bude zahájena oprava osvětlení, zastínění haly a další drobné úpravy,“ popsal manažer Miroslav Sodoma.

Klubu v mnoha směrech vyšlo vstříc vedení školy. „S panem ředitelem Fialou jsme se již domluvili na časech odpoledních tréninků. To je pro nás hodně důležité,“ vyjádřil spokojenost kolínský manažer. Tým tak bude mít možnost trénovat v této hale v mnohem přijatelnějších hodinách než tomu bylo doposud. „Dopolední tréninky budou probíhat v hale SPŠ. Bylo tomu tak i v loňské sezoně a zase až takový problém to není.“

Podařilo se vyřešit i další nedostatky. „Škola nám zpřístupní druhý vchod do haly, který budou používat diváci. Budou zde mít i sociální zařízení. Vznikly sice menší problémy s posilovnou, která je v těchto místech, ale podařilo se nám s panem ředitelem nalézt určitý kompromis. Rovněž jsme se dohodli na zapůjčení tříd ve škole, které budeme v době konání zápasů používat jako prostory pro novináře a VIP hosty,“ přiblížil Miroslav Sodoma.

Kolínskému basketbalovému klubu se tak snad podaří splnit náročné podmínky nejvyšší soutěže, která startuje 3. října 2007.