Podařilo se splnit cíl, kterým byl postup do Mattoni NBL. Kam ve své kariéře tento úspěch řadíte?

Mezi ostatní tituly. Každá liga má svoje osobní kouzlo a mě baví vyhrávat.

Jak byste zhodnotil finálovou sérii s Opavou? Překvapil vás soupeř něčím?

Co víc si přát. Vyhrát poslední zápas doma před rozbouřeným publikem a završit tak velmi vyrovnanou a těžkou sérii. Soupeř mě nepřekvapil, věděl jsem, že jsou velmi silný tým, jehož jádro je dlouho pospolu.

Bylo těžké vyhrát za stavu 1:1 třetí zápas v Opavě?

Nebylo, protože jsme v prvním poločase podali nejlepší výkon sezony.

Rozhodnout jste mohli už v neděli, kdy jste vedli o 10 bodů, ale koncovku zvládl lépe soupeř. Jedna výhra z Opavy zajišťovala pátý zápas doma. Byl jste po tomto víkendu spokojený?

Tohle je play-off a to je úplně jiná soutěž, papírové předpoklady zde nemají žádnou váhu a rozhoduje momentální forma. Stav 1:1 z venku a prodloužení série je úspěch, ale chtěl jsem tam dvakrát vyhrát.

Finálová série vyvrcholila pátým utkáním. Jak jste tento zápas prožíval?

Nejde to popsat, ale asi atmosférou toho okamžiku, tou diváckou kulisou a tím škrábáním v břiše, které ze mě spadlo, když začal zápas.

Jak byste zhodnotil celou sezonu? Byla hodně náročná?

Nechci říkat, jestli byla nebo nebyla náročná. Byla jiná, ať už jiným stylem hry a rozpisu zápasů a pozdními tréninky, tak i tím, že jsem se naplno zapojil do civilního zaměstnání.

Sezona teď skončila, plánujete zaslouženou dovolenou?

Sezona skončila, ale začala nová. A já mám své další sportovní a pracovní cíle, tak nebude příliš času lenošit. Nicméně už dlouho s přítelkyní projíždíme katalogy cestovních kanceláří, takže na dovolenou určitě pojedeme. Dlužím jí dlouhé večery, kdy jsem byl na tréninku.