Píše se úterý 11. srpna. Kolínští basketbalisté hrající Mattoni NBL stojí na startovní čáře další sezony. Plni očekávání, vyhlídek a nadějí. Letos už musí play-off klapnout. „Bylo by od nás alibistické mít jiný cíl, než poprvé postoupit do play-off. Bude to těžké, ale cíl je jednoznačný,“ netají se ambicemi manažer Kolína Miroslav Sodoma.

Trenér Predrag Benáček má k dispozici čtrnáctku hráčů, ze kterých musí vytvořit tým, který to mezi elitní osmičku dotáhne.O místo v základní sestavě se poperou čtyři rozehrávači, pět křídel a pět pivotů. „Pravděpodobně všichni z nich zůstanou. Jinak mám ale deset dní na to některé z nich vyměnit, kdyby nevyhovovali ať už herně, nebo třeba povahově,“ uvedl na úvodním tréninku kouč Predrag Benáček. Kromě dopředu dvanácti avizovaných hráčů se na palubovce objevily ještě dvě neznámé tváře. Bratr Michala Hubálka, devatenáctiletý Jan Hubálek. Rozehrávač, který dosud hrál za béčko Nymburka. A syn hlavního kouče, Uroš Benáček. „Je mu sedmnáct let a hraje na pozici čtyři. Dosud hrál v dorosteneckém týmu ve Slovinsku v Olimpii Ljubljana. Chodil tam i do školy, ale tam se mu nedařilo, takže jsem si ho stáhl zpět do Čech. Nyní se bude připravovat s námi a uvidí se,“ řekl na adresu svého syna Benáček starší.

A co kolínské basketbalisty v nejbližší době čeká? Tvrdá dřina, pot a disciplína. „Nebudu tolerovat žádné pozdní příchody na tréninky ani nic podobného,“ pronesl směrem k hráčům na úplný úvod Benáček.

„Tento týden budeme trénovat v hale s míčem, příští týden nás pak dopoledne čeká atleťák a večer zase hala. Celou přípravu pojedeme dvoufázově. A tréninky doplníme přátelskými zápasy. Máme jich v plánu alespoň dvanáct,“ nastínil Deníku program přípravy Benáček.

První utkání sehrají Kolínští na konci srpna. Na domácí palubovce budou 29. srpna hostit Sokol Hradec Králové a o dva dny později, tedy 31. srpna, BK Chomutov.

Současná sestava Kolína
Rozehrávači: Jan Pavlík, Brad Jones, Roman Marko, Jan Hubálek
Křídla: Michal Hubálek, Jakub Němeček, Terry Smith, Roman Zachrla, Jiří Novotný
Pivoti: Stanislav Zuzák, Marcus Lewis, David Machač, Jiří Jelínek, Uroš Benáček

Tereza Hölzlová