Zápas jako na houpačce odehráli nymburští basketbalisté ve Španělské Gran Canarii v rámci skupiny L druhé fáze Eurocupu. Ještě čtyři minuty před koncem vedli domácí pouze o 4 body, ale závěr se Středočechům vůbec nevydařil a podlehli rozdílem patnácti bodů (69:54).

V přilehlém Atlantském oceánu utopili čeští zástupci úvodní a závěrečné minuty zápasu. Kdybychom tyto krizové úseky ze zápasu vyškrtli, vyhrál by Nymburk 54:46. Hosté si v utkání nedokázali poradit s výškovou a hmotnostní převahou pivotů domácích, které bohužel nedokázali rozhýbat. Především ve druhé čtvrtině nehráli kolektivně a úspěšnost střelby za dva body byla velice slabá.

„Měli jsme velice špatný úvod zápasu. Nechali jsme jejich hlavní střelce rozstřílet a dát jednoduché body. Ve druhém poločase jsem udělal několik změn, dostali jsme se až na rozdíl čtyř bodů. Měli jsme možnost toto utkání vyhrát, ale bohužel jsme udělali zbytečné chyby a nedali jsme některé střely. Canaria hrála agresivně až do konce. Myslím si, že hodně hráčů si zaslouží pochvalu. Potom, kdy jsme prohrávali na hřišti soupeře o více než dvacet bodů, tak jsme se nevzdali. Především tady na Canarii je těžké se vrátit do zápasu, protože je to velmi silný tým, který hraje dobře doma. Musíme se z tohoto zápasu poučit a připravit se na další kolo Eurocupu v Pardubicích proti stejnému soupeři,“ řekl po utkání nymburský trenér Muli Katzurin.

V úterý 23. února čeká na nymburské basketbalisty stejný soupeř. Hrát se bude v pardubické aréně a Nymburk pro zachování šancí na postup potřebuje zvítězit.

„Byl to velmi těžký zápas. Soupeř začal hodně tvrdě a to nás trochu sejmulo. Ve druhé polovině jsem se probrali a posunuli se dopředu. Z konečného výsledku jsme zklamáni, ale věřím, že jsme schopni se poučit a do příště náš projev zlepšit. Na naší palubovce bude zápas o něčem jiném, protože budeme mít za zády naše fanoušky. Budeme mít větší sebedůvěru a věřím, že uhrajeme mnohem lepší výsledek,“ prohlásil nymburský pivot Phil Ricci.

Nymburk dokázal zmenšit 24bodový náskok Španělů na rozdíl dvou košů, ale to bylo ze strany českých mistrů vše.

„Takhle po zápase se o tom těžko hovoří. Já osobně jsem měl na ruce dvě trojky. Kdybych je dal, nabralo by utkání určitě jiný směr. V poslední minutě jsme si nedůslednou obranou nechali dát dva zbytečné koše. Gran Canaria je zkušené družstvo, žádní mlaďoši, a tak dokázali soustředit svoje síly na konec utkání. Možná využili naši touhy rychle otočit utkání v náš prospěch, asi jsme měli být opatrnější, mohli jsme zvolit nějakou jinou akci. To se ale po zápase říká už snadno,“ uvedl zklamaný hostující kapitán Ladislav Sokolovský.

TOMÁŠ LAŠ