Nymburk – Kolín 84:53

Domácí si dokráčeli k jasnému vítězství, když si úvodní náskok vytvořili hned na začátku střetnutí. Kolín se poprvé bodově prosadil až za stavu 6:0 pro Nymburk. Hosté se při prvních dvou útocích vůbec nedostali ke střelbě hlavně díky pozorné obraně Nymburských. V úvodních minutách zářil v dresu šestinásobného českého mistra Ron Lewis, který zaznamenal deset bodů během prvních čtyř minut.

Hosté výrazněji promluvili do utkání až na začátku druhé čtvrtiny, kde přinutili nymburské basketbalisty k chybám díky zónové obraně, kterou úspěšně praktikovali již v prvním letošním vzájemném utkání. Kolín tento úsek hry vyhrál 8:0.

Na to zareagoval domácí kouč Muli Katzurin oddechovým časem a Nymburk poté začal předvádět svoji typickou nátlakovou hru s pestrým ofenzivním pojetím. Hosté nedokázali šest minut zaznamenat ani bod a náskok domácích do poločasové přestávky výrazně narostl.

Druhý poločas jako by se dohrával pouze z povinnosti. Nymburská mašina navyšovala svůj náskok a kolínští basketbalisté střídali světlé okamžiky s těmi méně povedenými. Po závěrečném klaksonu svítil na ukazateli skóre konečný stav 84:53.

Body: Lewis 15, Ricci 14, Benda 12, Pumprla 11, Hanavan 10, Sokolovský 9, Nečas 6, Lee 5, Slezák 2 - Smith 18, Marko 7, Jones 6, Zuzák 6, Machač 5, Zachrla 5, Hubálek 3, Pavlík 3. Trojky: 5:7. Střelba 2b.: 43/29:34/11. TH: 13/11:18/10. Doskoky: 32:25. Fauly: 19:17. Rozhodčí: Vyklický, Hošek, Kec. Diváci: 600. Nejlepší hráč: Benda Petr.