Kolín – USK Praha 90:88

Plná domácí hala tleská a burácí, žene kolínské borce kupředu. Světelná tabule signalizuje posledních dvacet vteřin hry. Kolín vede o bod 89:88, je to drama. Ale Kolín bojuje. A vítězí. Fantazie. Výhra 90:88 zvedá fanoušky ze sedadel.

Předcházel tomu ale urputný boj a v první půli pro Kolín i velké trápení. Zónová obrana nadělala kolínským trable. Neměli čas na střelu, nedařily se jim doskoky. Vše se ale mění od pětadvacáté minuty hry. To na palubovku vstupuje muž utkání Roman Zachrla. Střílí koše, doskakuje pod vlastním i soupeřovým košem. Proměňuje trestné hody. Jeho výkon mančaft doslova nakopl. Kolínští v posledních patnácti minutách stáhli dvacetibodové manko a vybojovali první letošní domácí dva body.

„ Dneska jsme v zápase viděli dva Kolíny. Jeden špatný Kolín, který byl i v Děčíně a na Vyšehradě, a pak druhý Kolín. Ten, který znám já jako trenér. Vyhráli jsme větší bojovností. Věděl jsem, že máme za sebou dva těžké zápasy a že se asi dostaneme do útlumu, ale nečekal jsem, že budeme prohrávat až o dvacet bodů. Gratuluju všem klukům k výbornému výkonu. Také Romanu Zachrlovi, který udělal bojovný obrat, a díky němu se pak chytli i další kluci. Ve druhé půlce jsme zrychlili naši hru a díky tomu jsme vyhráli,“ rozplýval se po utkání šťastný kouč Kolína Predrag Benáček, který děkuje všem fanouškům za povzbuzování.

Na druhé straně seděl smutný a zklamaný trenér hostí Kenneth Scalabroni. Jeho tým ztratil vysoké vedení a z Kolína odjel z prázdnou. „Takový je basketbal. Vedení se může ztratit velice rychle. Hráli jsme dobře asi dvě a půl čtvrtiny a nechali jsme se tím ukolébat. Kolín to asi vycítil, ve třetí čtvrtce se dotáhl na rozdíl devíti bodů a lepším výkonem v poslední čtvrtině vyhrál. Samozřejmě, že jsem zklamaný,“ kroutil hlavou Scalabroni.

Body: Smith 27, Jones 15, Zachrla 14, Machač 10, Zuzák 9, Pavlík 6, Marko 4, Platt 3, Jelínek 2 – McKay 32, Kotas 16, Klimeš 10, Ford 10, Vocetka 9, Slavík 6, Hruban 5. Rozhodčí: Lukeš, Karásek, Kučera. Trojky: 10/29 – 7/31. Fauly: 22–21. TH: 22/28 – 19/29. Čtvrtiny: 17:19, 25:33, 17:16, 31:20. Nejlepší hráč: Roman Zachrla.

Tereza Hölzlová