Opava – Kolín 92:81

Do stavu 12:12 byl průběh vyrovnaný. Pak zavelel k útoku Čarnecký. Dvěma trojkami získal domácím náskok. Kolín sice ještě držel krok dokonce první čtvrtky, ale v dalším průběhu už na palubovce existovalo jen jedno mužstvo, a to Opava. Slezané najednou začali hrát, byli agresivní, prostě bojovali, ne jako v předešlých zápasech. Poločas nakonec vyhráli 52:34.

Klapetkův výběr se bavil basketbalem i po přestávce a jeho náskok narůstal. Ve čtvrtém hracím období začal Kolín z opavského náskoku umazávat. Ve 32. minutě se pod košem nejlépe zorientoval Pavlík a hosté prohrávali o čtrnáct. Necelých pět minut před koncem byl náskok Opavy pouze desetibodový. Platt dokonce snižoval na 80:73 a na světě bylo drama. Strhující závěr domácí zvládli, nechali vyfaulovat Platta a zápas dotáhli do vítězného konce.

Body: Blažek 27, Dygrýn 18, Šiřina 11, Čarnecký 10, Štec 8, Cvek 6, Kratochvíl 5. Šoška 4, Novák 3. – Smith 16. Machač 13, Zachrla 12, Pavlík 12, Platt 11, Zuzák 6, Jones 5, Jelínek 4, Marko 2. Rozhodčí: Vrážel, Kurz, Holubek. Fauly: 25:30. TH: 35/23:29/21. Trojky: 9:4. Nejlepší hráč: Ondřej Dygrýn. Diváci: 567.