V těchto střetnutích se trenér Jan Faltýnek bude muset obejít bez rozehrávače Jakuba Velenského, který se v nedělním utkání zranil a do dalších finálových bojů již nemůže zasáhnout.

Největší zbraní Opavy v prvních dvou duelech byla především přesná střelba z tříbodové vzdálenosti a dobrá obrana. Opava nastřílela za oba zápasy dohromady 20 trojek, když se nejvíce dařilo Vorlíčkovi a Čarneckému. „Soupeř nás zaskočil velice aktivní hrou. Oba zápasy odehrál hodně dobře. Bylo na něm vidět, že mohl hrát bez jakéhokoliv tlaku, narozdíl od našich hráčů, u nichž se projevila nervozita,“ přiblížil manažer kolínského týmu Miroslav Sodoma.

O vítězi II.ligy se může rozhodnout už o víkendu. V případě, že by některý z týmů zvítězil v obou zápasech, vyhrál by i finálovou sérii. Pokud se soupeři o vítězství podělí, bude se hrát rozhodující páté utkání v Kolíně v úterý 8. května.

“Hráči si z předchozích zápasů určitě vzali ponaučení. Věřím, že se nám z Opavy podaří přivézt aspoň jedno vítězství,“ uvedl Sodoma.