Kolínští basketbalisté postoupili přes Zlín do finále II.ligy. Naposledy se jim něco podobného povedlo v sezoně 2003/2004, kdy byli v souboji s favorizovaným Prostějovem neúspěšní. Nyní se o postup do Mattoni NBL utkají s Opavou, která v semifinále vyřadila Sokol Pražský.

Opavský celek, který působí ve druhé lize teprve dva roky, hrál ještě v sezoně 2004/2005 nejvyšší soutěž. Má za sebou i několik velkých úspěchů, v ročníku 2001/2002 a 2002/2003 získal mistrovský titul a stal se i vítězem Českého poháru. V této době patřil k oporám Opavy Věroslav Sucharda, který nyní působí v Kolíně. Za Opavu hrál jeden rok v Mattoni NBL i Kamil Řeřábek.

Kolíňáci zahájí semifinálovou sérii, která se hraje na tři vítězné zápasy, tento víkend na domácí palubovce. Sobotní utkání začíná v hale Spojů v 17 hodin a v neděli se bude hrát od 10.30 hodin.

Vedení klubu nachystalo pro diváky několik lákadel. „Chceme, aby náš tým přišlo podpořit co největší množství diváků. Proto jsme pro ně na finále připravili několik specialit,“ uvedl manažer kolínského celku Miroslav Sodoma. Co konkrétně je pro diváky na vrchol sezony v hale Spojů nachystané? „Fanoušci, kteří přijdou na finálové zápasy v klubovém tričku, mají vstup zdarma. Prvních deset diváků od nás dostane tričko BC Kolín. Divácká soutěž o zahraniční zájezd v hodnotě 10.000,- Kč, která probíhá dlouhodobě, bude určitě znát svého vítěze nejpozději v neděli,“ přiblížil manažer kolínského klubu.

Na finálových zápasech pořadatelé myslí i na děti. „Samozřejmě jsme na děti nezapomněli. Prvních deset fanoušků z řad dětí, které přijdou povzbudit náš tým v klubovém tričku nebo dresu, získá malou stavebnici LEGO. O poločase se uskuteční tradiční LEGO SOUTĚŽ,“ dodává Miroslav Sodoma a nevylučuje ani další překvapení. „Nebudu prozrazovat vše, co máme na finále nachystané.“