BC Kolín - Proton Zlín 94:64

Kolínský tým vstoupil do utkání koncentrovaně a s dobře pracující obranou. Skóre otevřel Kamil Řeřábek parádní akcí, kterou zakončil efektní smečí, při níž byl ještě faulován. Proměnil i následující trestný hod. V 6. minutě ale vedli hosté 9:12. Kolín šel do pětibodového vedení po dvou trojkách Miroslava Modra a úspěšných trestných hodech Tomáše Kiršbauma. Do konce úvodní čtvrtky domácí svůj náskok ještě o dva body navýšili.

Ve druhé čtvrtce si Kolíňáci drželi stejný bodový odstup až do 5. minuty, kdy vedli 30:23. Potom se jim několikrát podařilo ubránit útoky Zlína a odskočili na rozdíl 13 bodů. Hosté ještě do poločasu snížili na 40:29.

Během třetí čtvrtiny kolínští hráči systematicky navyšovali svůj náskok. V 5. minutě vedli už o 20 bodů.

Do poslední části utkání nastupovaly týmy za stavu 71:51. Zlínský celek už přeci jen rezignoval a šetřil síly na nedělní střetnutí. Kolíňáci tak v pohodě ještě zvýšili svůj náskok až na konečných 30 bodů a ujali se tak v semifinálové sérii vedení 1:0.

Sestava a body Kolína: Modr 18 (3), Kiršbaum 14 (2), Řeřábek 13 (1), Sucharda 12, Chwaszcz 8 (2), Palatinus 8, Novák 8 (2), Vrchota 5 (1), Velenský 4, Šebek 4, Synáček, Šmíd. Čtvrtiny: 21:14, 19:15, 31:22, 23:13. Trojky: 11:3. Fauly: 21:21. TH: 31/27:15/13.

BC Kolín - Proton Zlín 88:75

Do nedělního utkání šel Zlín s odhodláním srovnat stav semifinálové série. Hned od začátku předváděl mnohem lepší obranu než předchozí den, dařilo se mu i střelecky. Kolínští hráči se během první pětiminutovky prosazovali především z tříbodové vzdálenosti, když byl při dvou pokusech úspěšný Jiří Šebek a jedna trojka se povedla Miroslavu Modrovi. Kolín nakonec první čtvrtku vyhrál o jeden bod.

Druhá čtvrtina sice nebyla na body bohatá, přesto byl Kolín úspěšnější. O poločase vedl o šest bodů 43:37.

V průběhu třetí části Kolín soupeři odskočil už na patnáctibodový rozdíl. Zlín se však nevzdal a osmibodovou šňůrou se dotáhl na dostřel.

Začátek čtvrté čtvrtky sehráli lépe hosté. Dokonce snížili na rozdíl tří bodů. Ale kolínští hráči zvrat v utkání nepřipustili. Jakub Velenský proměnil nájezd, Petr Novák byl úspěšný při tříbodovém pokusu, trojku vstřelil i Kamil Řeřábek a rázem Kolín vedl jedenáctibodovým rozdílem. Závěr utkání zvládli domácí hráči výborně a s přehledem si pohlídali svůj náskok.

Kolín tak po úvodních domácích zápasech vede v semifinálové sérii nad Zlínem 2:0.

Sestava a body Kolína: Šebek 30 (6), Velenský 13, Řeřábek 12 (2), Modr 10 (2), Kiršbaum 8, Sucharda 7, Novák 6 (2), Chwaszcz 2, Vrchota, Palatinus, Synáček, Šmíd. Čtvrtiny: 25:24, 18:13, 24:23, 21:15. Trojky: 12:7. Fauly: 23:25. TH: 31/26:23/18.

Řekli po utkání

Jan Faltýnek (trenér): Určitě je cenné, že jsme dvakrát vyhráli, to je velký bonus do průběhu této série, protože ve Zlíně se bude hrát těžko. Věřím, že se nám sérii podaří ukončit už na Moravě. Samozřejmě, kdyby se to nepovedlo, máme pátý zápas doma. Družstva se vzájemně ničím nepřekvapila. Zlín hrál to, co jsme očekávali. V prvním utkání jsme hráli o něco lépe, nebo možná soupeř o něco hůře. Výsledek o 30 bodů je trochu zkreslující. Nedělní zápas byl nervóznější. Měli jsme problémy v obraně, s doskakováním. Nakonec jsme utkání zvládli, za což hráčům děkuji.

Kamil Řeřábek: Byla to dvě důležitá domácí vítězství. Dneska to bylo jako každá neděle, utrápené, ale hlavní je, že jsme vyhráli. Velmi důležité teď bude udělat další krok a vyhrát třetí utkání venku. V sobotu si soupeř trošku oťukal naši hru a na neděli se dokázal dobře připravit. My jsme byli v sobotu daleko více útočnější a běhavější. Ty neděle dopoledne jsou vždy horší, když v sobotu večer hrajete, tak ta regenerace je potom slabší. Ale urvali jsme to a to je důležité.

Miroslav Modr: Jsem spokojený. Soupeře jsme se obávali, protože Zlín měl v závěru základní části docela slušné výsledky. Je to agresivní tým. První zápasy s takhle těžkým soupeřem jsou docela ošidné. V sobotu se nechytli střelecky a asi po třech čtvrtinách zápasu to položili a šetřili se na neděli, kdy do toho dali všechno. Hráli na to, že tady jeden zápas vyhrají. Je důležité, že jsme vyhráli, dnes to bylo těžké. Nedařilo se až tolik to, co jsme si řekli v šatně, co se týká obrany a hlavně doskoků. Vedeme 2:0 a to jsme chtěli. Jet na soupeřovo hřiště za stavu 1:1 nebo nedej bože 0:2 by bylo těžké.

Jakub Velenský: S výsledky i s předvedenou hrou jsem spokojený. Neděle, já to tady pořád omílám, jsou pro nás těžší. V sobotu jsme soupeře porazili velkým rozdílem. Od začátku jsme hráli koncentrovaně, Zlín se neprosadil proti naší zónové obraně. Dnes hráli soupeři o hodně lépe, dobře bránili, dávali trojky. Příkladem je jejich střední rozehrávač, který dal v sobotu nulu a v neděli mu to tam padalo. Naštěstí se nám ho podařilo vyfaulovat a to byl klíč k našemu úspěchu. Myslím si, že jsme si čtyři body z domácí palubovky zasloužili.

Duel v Pečkách se nedohrál

Závěrečným kolem vyvrcholil krajský přebor 2. třídy mužů. V něm se opět nedařilo Kostelci, kterýjednoznačněprohrál jak s Mladou Boleslaví, tak i Mělníkem. Zápas Peček s Čáslaví zůstal nedohrán a o jeho osudu rozhodne STK Středočeského basketbalového svazu.

Spartak Pečky B – Čáslav 60:64 nedohráno

Utkání bylo v 8. minutě třetí čtvrtiny za stavu 60:64 pro hosty ukončeno. Čáslav,která nastoupila do zápasu pouze s pěticí hráčů, odmítla po vážném zranění svého nejlepšího střelce Josefa Loužila (zlomenina nohy v kotníku – pozn. red.) v zápasepokračovat.
Body: Holík 26, Daněk 10, Češpiva 9, Jelínek 5, Novák 4, Konůpek 2, Hotovec 2, Hruška 2.

Kostelec – M. Boleslav B 51:109

Hosté v zápase od prvních minut jasně kralovali.
Body: Pácha 20, Růžička 13, Svoboda 8, Majer 6, Šoukal 4. Šestky: 9/6:15/9, Trojky: 3:6, Fauly: 16:15. Čtvrtiny: 15:34, 8:28, 13:18, 15:29.

Kostelec – Mělník B 68:88

Hráči Kostelce nezvládli ani druhý domácí zápas a s Mělníkem prohráli o dvacet bodů.
Body: Pácha 23, Majer 10, Váňa 8, Růžička 8, Šoukal 7, Svoboda 6, Bezouška 4, Zych 2. Šestky: 7/1:16/5, Trojky: 5:5, Fauly: 18:10. Čtvrtiny: 15:21, 8:25, 24:24, 21:18.

Odveta dorostenkám Peček vyšla dokonale

Porážku a vítězství sAritmou Praha zaznamenalystarší dorostenky Sokola Pečky v prvních dvou utkáních finálové skupiny ligy starších dorostenek.

Aritma Praha – Sokol Pečky 71:57

Domácí družstvo si od úvodních minut udržovalo mírný náskok. Pečky, kterénastoupily bez několika nemocných hráček, byly domácímu kolektivutři čtvrtiny utkání vyrovnaným soupeřem. Ovýsledkuse rozhodlo v poslední čtvrtině, ve které se hostům vůbec nedařilo střelecky. Jejich osmiminutový střelecký výpadek využily Pražanky k zisku dvou bodů.
Body: Katrnošková 16, Mazurová 15, Rokytová 8,Vavrošová 6, A. Frohlichová 6, Sosnovská 4, Zedníková 2. Šestky: 24/13:15/6,Trojky: 4:11, Fauly: 18:18. Čtvrtiny: 21:14, 18:17, 16:18, 16:8.

Sokol Pečky – Aritma Praha 79:60

Utkání přineslo velké množství chyb na obou stranách. Domácí družstvo po rozpačitém začátku využilo absence dvou klíčových hráček soupeře a od šesté minuty, kdy šlo poprvé v utkání do vedení, kontrolovalo průběh zápasu.

Body: Katrnošková 17, A. Frohlichová 17, Mazurová 16, Paroulková 9, Vavrošová 7, Rokytová 6, Růžičková 4, Sosnovská 3. Šestky: 6/3:20/12, Trojky: 8:4,Fauly: 21:6. Čtvrtiny: 20:10, 19:13, 23:13, 17:24.

Žáci nejdůležitější mač sezony bohužel nezvládli

Mladší žáci basketbalového klubu BC Kolín prohráli v rozhodujícím utkání o postup do finálového turnaje, kde se rozhodne o mistru České republiky, se Sokolem Písek. Přesto je konečnépáté místov republice vynikajícím výsledkem tohoto kolektivu.

TJ Klatovy – BC Kolín 70:69
Sokol Písek – BC Kolín 95:77

Mládežnický basketbal

Starší minižáci Peček zakončili sezonu dvěma výhrami nad Č. Brodem a v konečné tabulce přeboru skončí šestí. Brodu patří místo desáté. Mladší žákyněSp. Pečky podaly v Jičíně dobrý výkon azaslouženě obě utkání vyhrály. K prvenství v přeboru potřebují zvítězit v Příbrami.