„Tímto mu děkujeme za jeho několikaletou práci pro klub, která vyvrcholila postupem Kolína do Mattoni NBL a přejeme mu mnoho úspěchů v jeho další trenérské práci i v osobním životě,“ zní oficiální stanovisko klubu k osobě Jana Faltýnka.

Jak byste zhodnotil celou sezonu? Byla hodně náročná?

Splnili jsme to, co jsme chtěli, to znamená postup Kolína do 1. ligy. Sezona určitě byla náročná, nebylo to jednoduché. Cíl se podařilo splnit, takže sezonu jednoznačně hodnotím jako úspěšnou.

Sezona vyvrcholila dramatickou finálovou sérii s Opavou, která došla až do pátého zápasu. Jak jste prožíval tento zápas, který rozhodoval o postupu do Mattoni NBL?

Bylo to vyvrcholení celé sezony, odpovídala tomu i psychika. Ale musím přiznat, zpětně se mi zdá, i když nevím úplně proč, že nejvíc nervózní jsem byl asi při třetím zápase ve Zlíně. Nevím, co mě k tomu vedlo, ale bylo to tak. Jinak nervozita v rozhodujícím utkání byla, všechno to napětí, stresy, které k takovému zápasu patří.

Co podle vás rozhodlo finálovou sérii s Opavou?

Myslím si, že jsme měli širší kádr kvalitních hráčů. Opava má sice dobré hráče, ale neměla jich tolik jako my. Zátěž bodová, fyzická i psychická se rozložila na víc hráčů a to zřejmě rozhodlo.

Kolínský tým jste dovedl až do Mattoni NBL. Kam tento úspěch ve své bohaté trenérské kariéře řadíte?

Je to určitě jeden z velkých úspěchů v mé kariéře. Samozřejmě logicky nejvýše musím řadit to, že jsem se podílel na zisku titulu mistryň světa hráček do 20 let. V každém případě je vítězství ve II. lize a postup do Mattoni NBL velký úspěch a řadím ho hodně vysoko.

Nyní jste se s vedením klubu dohodli na ukončení spolupráce. Ve funkci hlavního trenéra jste působil od poloviny sezony 2001/2002. S jakými pocity se s Kolínem loučíte?

Určitě s dobrými. Podařilo se mi splnit to, co jsem před touto sezonou vedení klubu slíbil. Během těch let byla samozřejmě řada chvil, kdy jsem měl chuť i skončit a možná, že i vedení mělo chuť změnit trenéra. Obecně si myslím, že naše spolupráce byla vynikající. V málokterém klubu je vedení takové rozumné a nezasahuje do práce trenéra, nevyvíjí na něj nějaký extrémní tlak. Jsem rád, že se mi podařilo odvděčit se jim za to postupem do nejvyšší soutěže.

Teď by se asi dalo čekat, že si budete chtít od basketu nějakou dobu odpočinout, ale zastáváte funkci asistenta trenéra u reprezentace juniorek. Jaký je váš nejbližší program?

V pátek odjíždíme na kondiční soustředění do Vysokých Tater, na to navazuje řada dalších soustředění. Vše vyvrcholí účastí na mistrovství světa v Bratislavě na přelomu července a srpna. Takže já mám program až do začátku srpna velice nabitý, o nějakém velkém odpočinku se opravdu hovořit nedá.

Máte už jasno v tom, kde budete působit v příští sezoně?

Nemám to ještě definitivně domluvené. Samozřejmě jednání probíhají. Trenérství se v podstatě věnuji celý svůj život od skončení aktivní hráčské kariéry. Určitě se od basketbalu neodříznu. Zatím nechci nic zveřejňovat, dokud nejsem definitivně dohodnutý.