Po roce znovu zavítá do Kolína bronzová medailistka z loňských olympijských her v Riu de Janeiro Barbora Špotáková a s ní také letošní vítězka mistrovství NCAA (americká Národní vysokoškolská atletická asociace) Irena Šedivá.

Loni před odletem na olympiádu předvedla dvojnásobná olympijská vítězka Barbora Špotáková v Kolíně velehod 66,06 m, jaký neviděli diváci ani na největších světových mítincích. Letos se zatím dostala nejdále ve francouzském Lille, kde v rámci Superligy v náročných podmínkách dokázala znovu vylepšit letošní maximum. Podobně jako na republikovém šampionátu poslala oštěp nejdál až závěrečným pokusem. Tentokrát zapsala výkon 65,14 metrů.

Irena Šedivá, která v juniorském věku oblékala dres kolínského klubu, poslala při svém vítězství na šampionátu NCAA v Eugene oštěp na 58,76 m.

Závod oštěpařek, který je pro diváky nejlepší pozvánkou, začíná už v 11 hodin, ale k vidění bude v prvoligové soutěži i řada dalších velmi kvalitních výkonů.

Přijďte tedy povzbudit nejen Barboru Špotákovou a Irenu Šedivou, ale i další závodníky, především pak domácí muže na čele s letos nejrychlejším českým juniorem Štěpánem Hamplem, neboť kolínští závodníci nutně potřebují ve 3. kole na domácím stadiónu uspět.

(Jiří Tuček)