Na 70 škol z celé republiky poslalo přihlášku, která obsahovala nejlepší osobní výkony všech čtyř skokanů z období od září do dubna tohoto školního roku, a 14 škol s nejvyšším součtem a v každé kategorii 2 nejlepší jednotlivci mimo tato družstva postoupili do závěrečného klání.

Finále, které proběhlo v úterý v Uherském Brodě, se konalo pod patronací bronzového medailisty z olympijských her Jaroslava Báby.

Papírově kolínské družstvo patřilo k horkým favoritům, neboť postupovalo s nejlepším součtem 634 cm, ale všechno záviselo na aktuální formě. Počasí závodu přálo, a tak v deset hodin nastoupila mladší děvčata. Kristýna Czakojová vyrovnala své osobní maximum a skokem 140 cm obsadila 6. místo, což byl dobrý vklad. Mezi mladšími žáky zastupoval kolínskou „sportovku“ Matyáš Dalecký, který se překonával a výkonem 160 cm vylepšil svůj nejlepší osobní výkon o celých 7 cm a skončil čtvrtý.

Do popředí celkového pořadí katapultovala 7. ZŠ Kolín kategorie starších žákyň. Tu totiž vyhrála suverénně Darina Kubicová a výkonem 160 cm přeskákala své soupeřky o plných 10 cm. Před poslední kategorií se Kolíňáci v součtu vyšplhali na třetí místo a byli o jediný centimetr za Prostějovem a čtyři za Moravskou Třebovou. Vše záleželo na Petru Peňázovi, který však nastupoval do soutěže se zraněným kolenem. Zástupce Moravské Třebové však zdolal pouze 160 cm, zatímco závodník z Prostějova se spolu s Peňázem dostali přes 170 cm. Petr však zabojoval a na rozdíl od svého soupeře překonal i 175 cm a bylo jasné, že i když to pro něj znamenalo 5. místo, kolínské družstvo je první a jeho součet 635 cm už nikdo neohrozí. Pohár pro absolutního vítěze pak předal družstvu ze 7. ZŠ sám Jaroslav Bába. A přestože se mezitím silně rozpršelo, výškařský mítink mužů s účastí Tomáše a Jana Janků a Jaroslava Báby byl třešničkou na dortu celého dne.