Paradoxně nejhůře se umístila ta, která předvedla nejkvalitnější výkon z celé výpravy – Kateřina Šafránková. Ta totiž v hodu kladivem po prvním „zajišťovacím“ pokusu za hranici 60 m a druhém nezdařeném hodu, poslala ve třetí sérii čtyřkilogramové nářadí do vzdálenosti 63,58 m, čímž překonala o více jak metr vlastní český juniorský rekord!

Výkon, který je o šest metrů lepší než hod, kterým vybojovala loni na mistrovství světa skvělé 11. místo, jí ale překvapivě stačil jen na třetí místo za oběma domácími kladivářkami. Čas na odvetu by mohl přijít už v červenci na mistrovství Evropy v nizozemském Hengelu.

Skvěle si vedl i nejlepší mládežnický sportovec Kolína za loňský rok Zdeněk Hejduk. V závodě na 3000 m překážek předvedl sólový závod, v němž porazil všechny soupeře téměř o 20 sekund a posunul své osobní maximum o více než 8 vteřin na 9:08,96 min. Limit pro mistrovství Evropy, který se při Zdeňkově loňském osobním rekordu (9:33,15) zdál nedosažitelný, je najednou pouze necelých 5 sekund vzdálený.

I třetí kolínský zástupce, nejlepší sportovec Kolína loňského roku v kategorii dospělých, Ondřej Hanuš, si z Chorvatska odváží zlatou medaili za vítězství v trojskoku. S výkonem 14,58 m ale určitě úplně spokojený není, neboť je o téměř půl metru horší než jeho osobní rekord.

Všichni tři atleti Sokola Kolín tak velkým dílem přispěli k celkovému vítězství českých reprezentačních výběrů v kategorii juniorů a juniorek a vedle své vlasti skvěle reprezentovali i naše okresní město.