Na své vystoupení mezi evropskou špičkou ale teprve jednadvacetiletá atletka nebude asi vzpomínat nejpyšněji. Hodem dlouhým 62,63 metrů obsadila celkové devatenácté místo a do dvanáctičlenného finále měla daleko.

„Samozřejmě jsme zklamaní oba, protože úspěch vypadá jinak. Katka měla mezi dvaadvaceti startujícími kladivářkami dvacátý první nejlepší osobní rekord, takže 19. místo není úplně neúspěch. Kdyby se probojovala do dvanáctičlenného finále, byl by to spíš zázrak. Ale zklamaní jsme z výkonu,“ řekl Deníku trenér Šafránkové Jiří Tuček. „Katky osobní rekord je 68,95 a v Barceloně hodila o hodně méně. Na takových vrcholných akcích se obvykle nehází na hranici osobního rekordu, ale zaostat za osobním maximem skoro šest a půl metru je hodně,“ pokračoval ve svém hodnocení.

Snad malou útěchou může Šafrankové být to, že porazila svou českou sokyni, o čtyři roky starší a zkušenější Lenku Ledvinovou, která na evropském šampionátu hodila 60,74m. „Určitě si to holky hlídají a vedou si mezi sebou statistiky. Letos Katka vyhrála tři ku dvěma. Ale to je slabá náplast,“ připustil Tuček s tím, že když by se podařilo Kateřině Šafránkové porazit Ledvinovou třeba před čtrnácti dny v Třinci na Mistrovství České republiky, bylo by to o něčem jiném. (Kolínská kladivářka hodila na republikovém šampionátu o třicet pět centimetrů méně a přišla tak o titul mistryně České republiky – pozn. red.). „Závod v Barceloně byl ale Mistrovstvím Evropy a ne souboj Ledvinová kontra Šafránková. Tam se na osobní souboj tolik nehledí,“ dodal trenér kolínské kladivářky.

TEREZA HÖLZLOVÁ