Ve 107leté historii kolínské atletiky je Ondřej Hanuš po Petru Elbogenovi, Renatě Hoppové, Václavu Šircovi mladším a právě Kateřině Šafránkové teprve pátým členem oddílu, kterému se podařilo probojovat na vrcholnou světovou či evropskou soutěž.

Je krutou ironií osudu, že se tohoto výjimečného úspěchu o jediný den nedožil Ondřejův trenér Václav Širc.

Výborně si vedla na tomto mítinku i dálkařka Petra Hrdličková. Ta sice při svém nejdelším skoku zaostala 14 cm za limitem pro Hengelo, ale výkonem 601 cm překonala poprvé v životě s regulérní podporou větru magickou hranici šesti metrů, a tím i kolínský historický rekord.

O den později se pokusila o limit ještě jednou na mítinku Mladá Evropa v Jablonci nad Nisou, ale projevila se na ní únava z předchozího startu a skočila „jen“ 573 cm, což ovšem stačilo na vítězství.

Využít poslední možnosti k nominaci na ME se nepodařilo ani oštěpaři Pavlu Peňázovi. I když znovu zaletělo nářadí z jeho ruky až na 66,30 m a s velkým náskokem mítink vyhrál, do limitu scházely necelé dva metry.

Výborně si na tomto mezinárodním mítinku vedli i další kolínští závodníci. Jiří Tůma skončil druhý v běhu na 400 m a v novém osobním rekordu 49,90 s je po 33 letech dalším, teprve pátým kolínským atletem, který se dostal pod hranici 50 vteřin. Klára Tučková potom výkonem 33,28 m v hodu diskem skončila čtvrtá za juniorskou mistryní ČR a zlatou a stříbrnou z šampionátu dorostenek.

Bohužel ani v neděli se úplně poslední pokus o splnění limitu nevydařil Zdeňku Hejdukovi. Ten musel za poslední šancí vyrazit až do Košic, kde startoval v běhu na 3000 m překážek na mistrovství Slovenska juniorů. V sólovém závodě po prvním kilometru za 2:58 ale potřebné tempo nedokázal udržet a po čase 9:14,63 min. si musí na start na vrcholné atletické soutěži minimálně rok počkat.