Tým však do baráže kvůli minimální ztrátě neprošel a v neděli 9. září musel vzít zavděk posledním kolem první ligy, které sám pořádal.

I přes výrazné oslabení neúčastí Sárové, Gottvaldové, Chlebíkové, Urbánkové, Březinové, Erbenové či Priesolové kolínské ženy jednoznačně zvítězily, potvrdily svou bronzovou pozici v první lize a mohou jen litovat nepovedeného prvního kola, kde skončily až páté, a zavřely si tím cestu do nejvyšší soutěže.

V úvodním hodu kladivem vyhrála podle očekávání Šafránková (57,30) a dalších devět bodů přidaly šestá Svatošová (37,91) a sedmá Tučková (33,50), která se jen pět minut před začátkem závodu vrátila ze školního sportovního kurzu v Chorvatsku. V následujících rozbězích na 100 m v chladném a deštivém počasí, ubírajícím výkonům na kvalitě, postoupily do A finale jak Hrdličková (12,96), tak Sedlaříková (12,98). Ve finálovém závodě pak obsadily 4. a 5. místo, když Hrdličková se zlepšila na 12,92 a Sedlaříková svůj výkon z rozběhu vyrovnala. V běhu na 800 m doběhla Podnecká druhá (2:30,50) a Javůrková pátá (2:35,73). Od této chvíle se dívky v modrobílém usadily na čele a již první pozici neopustily.

V běhu na 100 m překážek bodovaly čtvrtá Šedinová (17,64) a pátá Jůzová (18,06). Ve skoku o tyči obsadila druhou příčku Šlezová (320) a v dálce vybojovala druhé kolínské vítězství Hrdličková (540). Vysoký bodový zisk přinesl oštěp, když třetí skončila Gembiczká (35,59), čtvrtá Andrejsková (35,06), pátá Bajerová (34,03) a sedmá Tučková (30,30).

V běhu na 400 m zvítězila Sedlaříková (59,17), třetí příčku vybojovala Podnecká (61,51) a osmou Javůrková (66,30). Jedinou kolínskou bodující závodnicí ve skoku vysokém byla Kubicová na sedmém místě (150). Sedlaříková vylepšila svůj bodový účet i v běhu na 200 m, kde skončila druhá (25,74), stejnou příčku pak obsadila Hrdličková v trojskoku (11,04) a čtyři body získala i Gembiczká (9,85). Vrhačskou nadvládu potvrdily Kolíňačky i v kouli, kterou vyhrála Svatošová (13,32) před Šafránkovou (12,65) a znovu čtyři body získala Gembiczká (9,55). Výsledné první místo pak kolínské dívky potvrdily ve štafetách. Tu na 4x100 m vyhrálo kvarteto Šedinová, Čapková, Hrdličková, Sedlaříková (51,90) a sedmá byla čtveřice Šlezová, Kubicová, Javůrková, Gembiczká (56,53). Ani štafeta na 4x400 m Javůrková, Podnecká, Jůzová, Sedlaříková (4:15,76) nenašla přemožitelky.

Atleti skončili v baráži osmí

Atleti Sokola Kolín letos dosáhli největšího úspěchu mužského týmu za 107 let historie kolínské atletiky, když se poprvé probojovali do osmičlenné baráže o extraligu. Ta se konala v sobotu 8. září v Olomouci a i přes nepřízeň počasí měla vynikající úroveň. Ta byla nad síly kolínského týmu, který při absenci jedné z opor, trojskokana Hanuše, zůstal těsně na osmé příčce.

Skvěle si vedli především dva junioři, kteří se jako jediní z týmu prosadili na medailové příčky. Zdeněk Hejduk vybojoval druhé místo v závodě na 3000 m překážek (9:39,69) a Pavel Peňáz mladší skončil rovněž stříbrný v oštěpu (65,39).

Na konci první pětky skončil ještě výškař Vondra (199), zatímco bodové zisky dalších závodníků už byly skromnější. Šesté místo vybojoval ve skoku vysokém Kopecký (199), sedmá místa pak patřila Tůmovi na osmistovce (1:54,84), Kourkovi v běhu na 1500 m (3:57,47), Váňovi na pětikilometrové vzdálenosti (15:54,36) a dvakrát Pavlu Peňázovi st. v kouli (14,04) i disku (44,86). Tři body za umístění na 8. místě získal Sixta ve skoku vysokém (195) a po dvou bodech přidali patnáctistovkař Škvor (4:02,64), Hubáček v běhu na 5000 m (16:24,64), Čerepušťák v chůzi na 5000 m (29:26,71) a štafeta na 4x400 m ve složení Škvor, Morávek, Tůma, Javůrek 3:29,57. O posledních 1,5 bodu se zasloužila štafeta na 4x 400 m Kourek, Váňa, Hejduk, Chyba (3:38,15), koulař Bukáček (13,52) a výškař Skrčený (195).

Až osmé místo v baráži, která byla zároveň mistrovstvím ČR družstev o 7.-14. místo, by rozhodně nemělo zastínit fakt, že 14. příčka v republice je pro tým z našeho malého města obrovským úspěchem.

Ženy, výsledek 5. kola: 1. Sokol Kolín 238, 2. AC Pardubice 184, 3. LIAZ Jablonec 184, 4. Slovan Liberec 145, 5. SK Nové Město nad Metují 143.

Konečná tabulka: 1. Slavoj Stará Boleslav, 2. AC Česká Lípa, 3. Kolín 31 (920,75), 4. AC Pardubice 21 (722,5), 5. Jablonec 21 (713,25), 6. Nové Město 15 (557), 7. Liberec 11 (410,5).

Muži, výsledek baráže: 1. AK Kroměříž 277,5, 2. Hvězda SKP Pardubice 209, 3. Spartak Praha 4 201,5, 4. SSK Vítkovice 122, 5. USK Praha 91, 6. Lokomotiva Břeclav 90,5, 7. Škoda Plzeň 64, 8. Sokol Kolín 62,5.