V soutěži děvčat se jako první představily dívky překážkářky v běhu na 60 m. Kolínská rekordmanka Klára Pokorná zaběhla kvalitních 10,14 s, což jí vyneslo třetí místo, a Amálie Schederová v čase 10,36 s doběhla šestá. V kouli se dařilo Emě Hrabákové, která v novém osobním rekordu 9,77 m skončila na sedmém místě. V dálce Adéle Sahulkové stačil výkon 453 cm na páté místo a Kláře Pokorné 436 cm na osmé.

Dalším během na dráze byl závod na 1000 metrů, v němž Aneta Benešová předvedla výborný čas 3:18.80 min., kterým překonala vousatý, téměř čtyřicet let starý kolínský rekord, a kterým vybojovala jediné kolínské individuální vítězství. Veronika Belzová si taktéž doběhla pro nový osobní rekord 3:25,77 min. a obsadila šesté místo. Skok do výšky znamenal pro kolínské barvy další tři cenné body, které získala výkonem 135 cm Valentýna Olivová. V běhu na 60 metrů Adéla Kopelentová vyhrála finále B a skončila celkově sedmá. Sofie Bébrová doběhla čtvrtá, což bylo v konečném součtu desáté místo a další cenný bod.

V běhu na 150 metrů Adéla Sahulková předvedla kvalitních 20,25 s a získala sedm bodů. Pod dvacet jedna sekund se v druhém běhu dostaly i další kolínské závodnice Adéla Kopelentová (20,94) a Valentýna Olivová (20,97) a tyto výkony jim celkově přinesly šesté, respektive sedmé místo.

Sprinterkám se dařilo i ve štafetě na 4x60 metrů a kvarteto ve složení Ema Hrabáková, Sofie Bébrová, Aneta Benešová a Adéla Kopelentová doběhlo třetí časem 32,98 s. Závod uzavřely štafety na 4x300 m. Kvarteto ve složení Amálie Schederová, Veronika Belzová, Klára Pokorná a Adéla Sahulková výkonem 3:04,60 min. překonalo kolínský historický rekord a doběhlo druhé a štafeta Šárka Mokrá, Sofie Bébrová, Kristýna Honcová a Valentýna Olivová skončila časem 3:13,01 min. na pátém místě. Výsledný součet 88 bodů vynesl kolínským děvčatům nečekané zlaté medaile a titul krajských přebornic!

Výsledek finále: 1. Sokol Kolín-atletika 88, 2. Sokol Říčany a Radošovice 64,5, 3. SKP Nymburk 64, 4. Atletika Stará Boleslav 59, 5. SKP Olympia Kutná Hora 58, 6. Atletický oddíl – STŘELA Žebrák 54, 7. A. C. TEPO Kladno 53,5, 8. TJ Neratovice 42, 9. Atletika Líbeznice 41, 10. Lokomotiva Beroun 36.

Překvapilo i družstvo mladších žáků, které odjíždělo na krajské finále bez velkých ambic. Ve skoku do výšky Jan Švach zaostal pouhý jeden centimetr za svým osobním maximem a výkonem 149 cm vyskákal výborné druhé místo a dařilo se i Vojtěchu Slavíkovi, který v novém osobním rekordu 146 cm přinesl další body za čtvrté místo.

I třetí kolínský zástupce Kryštof Šantrůček se předvedl a nový osobní rekord 140 cm znamenal pro Kryštofa hezké sedmé místo. V oštěpu se dařilo Vojtěchu Ottovi, který hodem dlouhým 31,54 m, což je nový kolínský rekord, skončil na pátém místě. V běhu na 60 m překážek vybojoval dva body za deváté místo David Výborný časem 10,70 s. V běhu na 1000 m Aleš Melichar zaběhl nový osobní rekord 3:18,35 min. a doběhl na šestém místě. Ve vrhu koulí Vojtěch Otta zvítězil a navíc výkonem 11,91 m vytvořil již druhý oddílový rekord, když překonal dvacet pět let starý vrh 11,78 m L. Malého z roku 1994.

Ve skoku dalekém se dařilo Vojtěchu Slavíkovi, který si za kvalitní výkon 472 cm připsal druhé místo. Naprázdno nevyšli ani sprinteři v bězích na 60 a 150 metrů. Jaroslav Hnida časem 8,83 s skončil na desátém místě a Lukáš Meloun v osobním rekordu 21,56 s získal dva body. Do konce zápolení zbývaly už jen štafety. A i v těch potřebovali kolínští urvat nějaké body, pokud chtěli pomýšlet na medaile.

Krátká štafeta na 4x60 m ve složení David Výborný, Jaroslav Hnida, Lukáš Meloun a Vojtěch Otta si doběhla pro sedmé místo a stejně se dařilo i jejich kamarádům na 4x300 m Vojtěchu Slavíkovi, Adamu Kondrátovi, Aleši Melicharovi a Adamu Filipovi (3:12.82). Druhá štafeta Josef Vonšovský, Lukáš Bendák, Václav Petržálek a Adam Vlček pak připsala jeden bod. Chlapci tak v konečném součtu získali 67 bodů, což jim stačilo na zisk bronzových medailí.

Výsledek finále: 1. Atletika Stará Boleslav 107, 2. A. C. TEPO Kladno 97, 3. Sokol Kolín-atletika 67, 4. TJ Neratovice 57,5, 5. SKP Nymburk 50, 6. Lokomotiva Beroun 49, 7. SKP Olympia Kutná Hora 39,5, 8. Atletika Líbeznice 39, 9. AC Čáslav 33, 10. Atletický oddíl – STŘELA Žebrák 21.