Perfektní běžecký ovál, s kterým se nemůže rovnat žádná česká hala, přímo sousedí se stadionem, na němž se v roce 1972 uskutečnily olympijské hry. Kolínská výprava byla ubytována v městečku Türkheim, kde v sobotu absolvovala rozcvičovací trénink v místním gymnáziu. V neděli ráno se pak přesunula do Mnichova vzdáleného asi 80 km na závody, kterých se dohromady zúčastnilo přes 1000 závodníků! Mezi množstvím výprav z Německa, Itálie, ČR a Rakouska se kolínští atleti výrazně prosadili.

Dvě první místa a zlaté medaile získali junioři Jan Lonek v dálce  (659 cm) a Jakub Rychlík na 800 m (2:03,68). O čtyři stříbra se zasloužili junior Petr Fořt na 60 m (7,32 s), žák Aleš Moravec na 60 m (7,61 s), dorostenky Neradová, Matulová, Pražáková, Šedivá na 4x200 m (1:55,64) a žákyně Markéta Braunová ve výšce (152 cm). Tři bronzové medaile přivezli junior Jan Lonek z běhu na 60 m (7,34 s), žáci Moravec, Martinec, Semotam, Cais ze štafety na 4x100 m (53,32 s) a dorostenka Zuzana Pražáková z vrhu koulí (12,30 m).

Další finálová umístění vybojovali čtvrtí dorostenec Michal Franc v tyči (260 cm) a dorostenka Monika Neradová v dálce (522 cm), pátí junior Tomáš Minařík v dálce (600 cm) a štafeta dorostenců na 4x200 m Koubský, Gross, Chapčák, Franc (1:42,20), šestí junior Petr Fořt v dálce (597 cm) a žák Jindřich Semotam ve výšce (149 cm) a sedmí junior Jiří Kunt na 60 m (7,49 s), dorostenec Tomáš Gross na 60 m (7,52 s) a žák Aleš Moravec ve výšce (153 cm).