Trenér domácích se i proto rozhodl pozměnit sestavu a vyzkoušet některé zatím nevyzkoušené varianty. „Míchal jsem sestavu a ani jsem nehrál. Jsem zraněný a šetřím se na nadcházející dvojkolo,“ prozradil českobrodský trenér Tomáš Cibulka.

První dvojice nastoupila v sestavě Janík s Kaďerou, která hravě zvítězila a poslala domácí do vedení. Do druhého měření sil dvojic nastoupil Cmíral a místo zraněného Cibulky mladý Vedral. Ten se vedle zkušeného parťáka neztratil a Český Brod se dostal již do dvoubodového vedení.

„Pak jsem naprosto roztrhal naši stálou trojku. Milana Kaděru jsem nechal sedět, já jsem nehrál, takže hráli kluci z lavičky,“ řekl Tomáš Cibulka. Do úvodní trojice tak nastoupil Cmíral, Janík, Vedral a se soupeřem si hravě poradili. I druhá trojka neměla s celkem Aše vážnější problém a českobrodští nohejbalisté již vedli 4:0.

Ve vložené dvojici se předvedla neobvyklá dvojice Vokáč se Sýkorou. „Tato dvojice byla v trochu jiném sestavení, takže se to tam trochu tahalo,“ přemítal Cibulka. Ve třetím setu za pomoci hostů, kdy neudrželi vedení 9:8, však i tato dvojice dovedla své snažení do úspěšného konce.

Za stavu 5:0 přišel na řadu singl. Do souboje jednotlivců postavil trenér Cibulka Milana Kaděru, jenž není signlistou. „Překvapil mě a ještě jsem prohrál pivo,“ smál se po zápase Tomáš Cibulka. Hosté tak odjížděli domů s debaklem 6:0. „Od začátku bylo vidět, že jsou strašně odevzdaní,“ hodnotil soupeře trenér Cibulka.

Výsledek byl překvapením zejména pro některé diváky. „Ti co chodí až na druhou půlku, tak přišli a koukali co se děje, ono se končilo,“ přemítal nad rychlým průběhem utkání trenér Tomáš Cibulka. „Udělali dva sety a to ještě díky tomu, že jsme hráli v úplně jiném rozložení,“ myslel si.

Nohejbalisty Českého Brodu teď čeká náročný víkend. V sobotu míří k zápasu na hřiště SK Bělá a hned v neděli přivítají doma celek Janovic. „Zkušený Honza Cmíral jede bohužel pracovně do Ameriky, takže velké oslabení,“ smutní Tomáš Cibulka. Jak oba zápasy dopadnou, ukáže již tento víkend.

(Martin Šnajdr)