Vít Vinduška vybojoval v osobním rekordu 7,27 s v běhu na 60 metrů postup až do finále, v němž doběhl na sedmém místě. Výškařka Anna Pátková prošla zdoláním 159 cm bez problémů kvalifikací, ale ve finále se jí už tak nedařilo a výkonem 153 cm obsadila 11. příčku. Na 13. pozici doběhl v běhu na 300 metrů v osobním rekordu 37,68 s Šimon Kratochvíl.

Vrcholem kolínské účasti ale byl start Anny Radikovské ve finále oštěpařek. Ta sice nezahájila nijak oslnivě, když v prvém pokusu poslala 500 gramů těžké náčiní jen 33,94 m, a ani druhý pokus se jí příliš nepovedl, ale dolétl na 37,15 m, a tato vzdálenost jí i při nezdařeném třetím pokusu zajistila finálovou osmičku, kam postupovala z páté příčky.

Další metrová zlepšení přišla ve čtvrté i páté sérii. Zatímco 38,04 m kolínskou oštěpařku posunulo jen těsně pod stupně vítězů, pátý hod 39,14 m už znamenal průběžný bronz. V závěrečné sérii nejprve nevyšel ani poslední hod letošní nejlepší české oštěpařce Jessice Nechanické, která tak skončila bez medaile, a hned za ní se ke své poslední šanci rozběhla svěřenkyně trenérů Martina Radikovského a Jiřího Tučka.

Oštěp z její ruky doplachtil o dva metry dále, než dokázala kdy v životě hodit, a nový kolínský historický rekord 42,20 m znamenal vedení i letošní aktuálně nejdelší český hod! Před sebou ale měla poslední hody ještě čtveřice soupeřek. Kolínská závodnice vydržela na čele pořadí až do úplně posledního hodu soutěže. V něm ale dokázala reprezentantka Plzeňského kraje Magdaléna Hellmayerová, která dlouho soutěž vedla, zabojovat, a poslala oštěp na vítězných 42,48 m. Přesto je stříbrná olympijská medaile pro Annu Radikovskou největším úspěchem její zatím krátké kariéry.