„Utkání nám především ukázalo, že máme před sebou ještě hodně práce na obou polovinách hřiště. Vázne nám spolupráce, spacing i timing. Potřebujeme se hlavně uzdravit a tím pádem mít možnost trénovat 5 na 5 či ve větším počtu,“ řekl po utkání trenér Pavel Beneš.

V první polovině se hra přelévala z jedné strany na druhou stejně jako skóre. S menší výhodou odcházeli do šaten hráči Kolína.
Po změně stran na palubovce už vládli Medvědi, kteří svého soupeře z nejvyšší soutěže porazili o dvaadvacet bodů.

„Byl jsem poprvé na basketu v Kolíně a musím říct, že se mi to líbilo. Vypadá to, že budu chodit i v sezoně,“ uvedl spokojený fanoušek David Sobolík.

Vzhledem k tomu, že měl soupeř technické problémy s autem během cesty do Kolína, začalo utkání oproti původnímu plánu až o hodinu později.

Další přípravný duel odehraje Kolín již tento pátek, a opět na domácí palubovce v hale Spojů. Od 18 hodin hostí Hradec Králové. První duel s nováčkem NBL těsně prohrál (92:94), jak si povede v odvetě?

Sestava a body Kolína: Šafarčík 20, Thompson 19, Walton 17, Machač 15, Číž 7, Dlugoš 5, Pajović 2, Šoula, Vacek, Kosík, Merta.