Nečeká je ale lehký soupeř, do haly Spojů zavítá slovenské Komárno, které také doposud oba zápasy vyhrálo, tudíž půjde o první místo v tabulce.

„Očekáváme velmi náročné utkání. Komárno bude podle dosavadních zápasů naším největším soupeřem v boji o celkové prvenství ve skupině. Uvidíme, v jaké nastoupíme sestavě vzhledem k několika drobnějším zraněním našich hráčů. I tak ale věřím, že v domácím prostředí utkání zvládneme a zvítězíme,“ uvedl asistent Filip Rytina.

Ve slovenské Niké SBL patří Komárnu s bilancí tří výher a dvou porážek čtvrté místo, stejnou bilanci mají Medvědi v Kooperativa NBL, vše tak nasvědčuje tomu, že se v Kolíně odehraje skutečně vyrovnaná bitva.

Trenér Zlatko Jovanović spoléhá především na produkci zaoceánských posil Jenkinse a Stuckeye, spolu s dvojicí Srbů Pendič a Gasić. Ze slovenských hráčů musíme zmínit Volárika, který je ve 22 letech stabilním členem Slovenské reprezentace a i on patří ke klíčovým hráčům.

„Komárno zažívá úspěšný vstup do sezony. Určitě bude patřit k TOP týmům ve slovenské lize, my se musíme poučit z utkání proti Pardubicím, koncentrovat se na obou polovinách hřiště po celých čtyřicet minut hry, poté můžeme pomýšlet na úspěch,“ podotkl křídelní útočník Filip Novotný.

Utkání v hale Spojů začíná v 17.45 hodin.