Kolín šel za svým cílem od samého začátku, úvodní čtvrtina byla sice ještě vyrovnaná, v té druhé ale domácí totálně nestíhali. V obraně byli prostupní, v útoku to bylo tristní. Kolín druhou periodu vyhrál 26:10! Zde položil základ k úspěchu.

„Absolutně jsme nezvládli druhou čtvrtku. Tam šel Kolín do dvouciferného náskoku. My jsme nenašli žádnou zbraň na jejich zkušený útok,“ klopil oči děčínský kouč Tomáš Grepl.

„Dostali jsme zaslouženě naloženo. Kolín si nás pěkně povodil. Žádný styl obrany nám dnes nepomohl, Kolín byl ve všem lepší a parádně nás vyškolil,“ přiznal děčínský navrátilec Robert Landa.

Na obrat ve skóre neměl soubor trenéra Grepla mentální síly. Ale ani kvalitu. „Ve druhém poločase jsme chtěli zabojovat a utkání zdramatizovat. Ale na Kolín to nestačilo, byl jasně lepší,“ dodal Grepl.

Po změně stran si Kolín pohodlně zvyšoval svůj náskok. Střelecky ho táhl rozehrávač Adam Číž, který byl jasně nejlepším střelcem celého zápasu. Válečníky popravil 32 body, 10 asistencemi a 6 doskoky, trefil pět z osmi trojek a získal i sedm faulů. Jeho rating je rekordem ligy v této sezoně a také sdíleně 39. top výkonem celé NBL za posledních 23 sezon.

„Po posledním utkání, kdy jsme prohráli s Ústím, jsme chtěli zlepšit přístup. Proti Děčínu se nám to povedlo po všech stránkách. Hodně jsme se na to připravovali, sice jsme chtěli řešit obranu, ale v útoku se nám náramně dařilo. Domácí na nás neměli,“ zdůraznil spokojený rozehrávač Kolína.

Takhle vysokou domácí porážku od Kolína děčínský divák jen tak nepamatuje. To ve svém komentáři vyzdvihl i kolínský kouč Miroslav Sodoma.

„Za naší třináctiletou ligovou historii jsme tady mockrát nevyhráli. Kluky musím pochválit, hráli skutečně jako jeden tým. Potvrdili jsme střeleckou formu.