VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Ptejte se on-line prezidenta kozlů Luboše Froma

Kozlové v červnu na valné hromadě po šesti letech vyměnili vedení klubu. Do jejího čela se dostal bývalý kolínský obránce, který ještě do loňska hrával i za nedaleké Žabonosy, Luboš From. Ten nyní po bohu dalších šesti členů správní rady šéfuje kolínskému hokeji. Prezident SC Kolín Luboš From bude odpovídat na otázky nejen hokejových fanoušků ve čtvrtek 14. září od 19.00 do 20.00 hodin.

Ptejte se on-line prezidenta kozlů Luboše Froma

Luboš From

VLOŽIT DOTAZ
DOTAZ: Dobrý den, pane prezidente,
chtěl bych se zeptat, zda-li neuvažujete v rámci Vašeho vytížení o osobní asistentce? Respektive vím tedy o jednom šikovném asistentovi...
ODPOVĚĎ:Pulče , z toho bych asi zešedivěl, asi tuším kdo to je.
DOTAZ: Za svoji hráčskou kariéru jste se potkal s mnoha spoluhráči. Jak by podle vás vypadal al stars?
ODPOVĚĎ:Pokud myslíte z řad hráčů, se kterými jsem měl možnost nastoupit v jednom týmu, pak by to byli

Kadlec Jiří st. Honz Jiří st. Michal Král obrana Petr Čáslava a legendární Standa Bednář.
v bráně Martin Neruda
DOTAZ: Dobrý večer Luboši, sleduji velmi pečlivě kolínské Kozly.Rád bych se zeptal na mládež a výchovu nových talentů. Co vše jako klub a vedení děláte v této oblasti? Děkuji
ODPOVĚĎ:Dobrý večer Tomáši,

Momentálně se připravuje projekt pro úplně nejmenší děti, které ještě navštěvují mateřské školy. Cílem je dostat na led děti i z blízkého okolí Kolína.
Technicky máme vše připravené, komunikace se školkami probíhá a víme že z řad rodičů i dětí je o bruslení velký zájem. nyní řešíme financování dopravy dětí na ZS.
Dětem se po celou dobu budou věnovat trenéři našich mužstev.
Pro děti , které již působí v našem klubu, jsou letos novinkou speciální tréninky, zaměřené na konkrétní dovednosti. Toto v minulosti nebylo.
Jednotlivým ročníkům se vždy na tréninkové jednotce věnují 2-3 trenéři+ trenér brankářů. Pro ty nově příchozí je na ledě k dispozici 5 někdy i více trenérů.
DOTAZ: Kolik jste za svoji kariéru odehrál zápasů a kolik jste nastřílel gólů?
ODPOVĚĎ:Tak to opravdu netuším. A jestli jsem někdy dal gól, tak většinou při rozbruslení, když se střídali brankáři.
DOTAZ: Tým trénuje Petr Martínek, jemuž dělá asistenta Pavel Linhart. Ten sice dříve hrál hokej, ale na dlouhé roky z něho vypadl. Nebáli jste se ho angažovat? A co pro jeho osobu rozhodlo?
ODPOVĚĎ:Realizační tým si volí trenér. Petr Martínek si vybral jako asistenty Jirku Pecku a Pavla Linharta. Oba osobně velice dobře znám a vím, že každý má v týmu svou úlohu. Jeho rozhodnutí jsme považovali za správné a nebyl důvod jej měnit.
DOTAZ: Dobrý den. Jaký je rozpočet Kozlů na sezonu? Jako celek a zvlášť áčka?
ODPOVĚĎ:Rozpočet by měl být veřejně přístupný na webu Kolínských kozlů a byl schválen valnou hromadou..
Přesné číslo nevím, ve správní radě mají rozpočet na starosti kolegové pan Svoboda a paní Horová. je to myslím 3400000.- A + 8700000.- mládež celkem cca 12100000.-
Zásadní část výdajů v rozpočtu tvoří náklady na ledovou plochu.
DOTAZ: Dobrý den,bude i letos pokračovat spolupráce s Dynamem Pardubice ?
ODPOVĚĎ:V Pardubicích jsme byli na jednání již v červnu. Jednali jsme s Dušanem Salfickým a existuje ústní dohoda o vzájemné spolupráci obou klubů.
Smlouva, která existovala mezi kluby a byla uzavřena našimi předchůdci a na druhé straně předchozím vedením, vypršela koncem dubna.
Takže spolupráce s Dynamem pokračuje, ale na jiné bázi než tomu bylo minulý rok.
DOTAZ: Dobrý den, kam zamířili hráči z loňské juniorky?
ODPOVĚĎ:Všichni hráči jsou momentálně hráči Kolína, s možností střídavých startů do krajské ligy mužů. Uvidíme kolik z nich se povede zařadit do A mužstva.
Chtěli bychom zajistit, aby se všichni dostali co možná nejvíce do utkání a to i v různých klubech. Momentálně je to Kutná Hora, Nový Bydžov, HC Žabonosy, Vlašim a Poděbrady.
DOTAZ: Dobry den,gratuluji k jmenovani do funkce prezident klubu. Chtel bych se zeptat na Vas plan o vyvoji A-tymu a jeho postupu do WSM ligy,kterou si Kolin urcite zaslouzi. Dekuji
ODPOVĚĎ:Dobrý den a děkuji,
Právě jste zřejmě sebral otázku mnoha dalším příznivcům a možná i odpůrcům Kolínského hokeje. Čekal jsem ji a je dobře, že přišla na začátku rozhovoru.
Souhlasím, že si Kolín WSM ligu zaslouží a moc bych si to přál.

Je několik možností jak se o WSM ligu pokusit.

1. Spojit se s extraligovým klubem, vytvořit zde farmu, kterou bude řídit mateřský klub a zároveň minimálně spolufinancovat a to z větší části.
Např. Benátky n Jizerou, farma extraligových týmů, kde jsou hráči Liberce, Sparty atd. a z Benátek nikdo, návštěvnost cca 250 diváků.
Nevím, co by se stalo, kdyby si to Liberec rozmyslel.

2. Sehnat sponzora, nebo sponzory a navýšit několikanásobně rozpočet, abychom mohli zaplatit hráče, kteří musí být ve WSM lize profesionálové.
A to pravděpodobně přijdeme o řadu kolínských kluků, kteří neopustí svá zaměstnání a zároveň přijdeme i o část stávajících sponzorů, kteří nás nyní podporují právě pro to, že zde stále hraje většina kolínských odchovanců.

3. Mít naplněny všechny mládežnické kategorie početně a zároveň výkonnostně na úrovni extraligových klubů.
Mladší i starší dorost v extralize, protože ČSLH svým rozhodnutím zrušit ligy dorostů a úplně zrušit kategorii juniorů, prakticky znemožnil
udržet kvalitní hráče, které si vychováme v našem klubu, pokud nebudeme hrát extraligu dorostů.
Nedovedu si představit přechod hráče z krajského přeboru dorostu v 18 letech do WSM ligy. Toto bude velký problém i do 2. NHL.
Současně s tímto, je potřeba intenzivně pracovat na navýšení rozpočtu klubu a zajistit finance a zázemí pro naše hráče a zároveň pro hráče, které bychom museli pro WSM ligu doplnit.
Využít spolupráce s Dynamem Pardubice, ale tak, abychom zůstali samostatným a soběstačným klubem.
Další neméně důležitý je názor a postoj města. Město Kolín je pro nás velice důležitý partner a bude mít nemalé slovo v tom, kdy a jakým směrem se vydáme. V příštím týdnu máme dohodnuté jednání s představiteli města.

Toto je naše představa jak bychom se chtěli pokusit o WSM ligu.
Problém je, že vzhledem k dalšímu rozhodnutí ČSLH uzavřít soutěž WSM ligy, na to není mnoho času.
DOTAZ: Nedávno jste ukončil aktivní kariéru. Od nové sezony jste novým prezidentem Kozlů. Co vás vedlo k tomu, že jste přesedlal mezi bafuňáře a hned do pozice nejvyšší?
ODPOVĚĎ:Původně jsme pouze chtěli pomoci stávajícímu vedení s mládeží a pracovat ve vedení společně. Dal jsem dohromady tým lidí, kteří myslím můžou hokeji pomoci. Postupem z toho vyplynulo, že budeme muset přebrat klub kompletně. O mojí pozici rozhodli kolegové ze správní rady. S tím nešlo nic dělat.
DOTAZ: Máte za sebou první mistrák. Ve Žďáru nad Sázavou jste prohráli 2:3. Jak jste utkání viděl?
ODPOVĚĎ:Bohužel neviděl. informace mám od trenérů a jsou celkem pozitivní. Bohužel body zůstaly ve Žďáru.
Sezona je dlouhá, doufám, že bodů nasbíráme ještě dost. Chceme hrát dobrý hokej, který bude bavit lidi celou sezonu, a to snad ve Žďáru kluci splnili, i když prohráli. Žďáru to vrátíme, až je vyřadíme v play off.
DOTAZ: Dobrý den,jezdím na kozly mnoho let,nové mantinely perfektní,ale co ty reklamy?Jako by se na mantinelech bály.To nešly udělat nacelou výšku mantinelu jako je to všude jinde kde jsou.Díky a perfektní sezonu.Polo
ODPOVĚĎ:Dobrý den

Děkuji za vaši přízeň, doufám že ji nezklameme. Reklamy řeší kolegové ze S.R. Co Vím tak, problematiku ohledně reklam řešili přímo s dodavatelem
mantinelů, který zadal přesné rozměry bannerů firmě, která je pro nás vyráběla. My jsme pouze dodali loga firem. Víc o tom opravdu nevím.
DOTAZ: Dobrý den, co řikate na konec kariery beka lukáše skokana ? A jak se jevý nové posily ?
ODPOVĚĎ:Dobrý den
Konec kariéry Lukáše nás zaskočil. S rozhodnutím ukončit kariéru přišel ze dne na den a to v době, kdy byl kádr téměř sestaven.
Lukáš do kádru patřil. Důvody, které vedly k jeho rozhodnutí chápu a respektuji je.
Druhá otázka je spíše na trenéra, naším cílem je poskládat kádr z hráčů, kteří především chtějí hrát za Kolín a jsou ochotni na ledě nechat vše co je v jejich silách. To si myslím, že všichni hráči splňují. Do jaké míry se dá mluvit o posilách, ukáže čas.
DOTAZ: Dobrý den, jak to bude nadále se spoluprací s HC Dynamo Pardubice? Tomáš Pipek a Ladislav Havlík již mají střídavý start do konkurenčního Havl.Brodu. Chceme postoupit do WSM ligy? Děkuji za odpověď a přeji hodně štěstí v nové funkci.
ODPOVĚĎ:Dobrý den, děkuji.
Pardubice nám nabídli několik hráčů, kteří byli vyřazeni nebo nedostanou tolik prostoru v Dynamu. Naše stanovisko bylo, že rádi budeme jednat se všemi, kteří sami chtějí hrát v Kolíně. Nechci se dívat na hráče, který možná má herní kvalitu, ale je tady z nějakého donucení a vlastně ho to tu ani nezajímá. Zájem projevili Ondra Panna, Marek Voženílek a ještě Jarda Moučka. Jarda Moučka mě velice mrzí, udělal na mě dobrý dojem a byl by určitě posilou, ale bohužel jsme již nenašli finanční prostředky na jeho působení u nás.
Zbylé odpovědi již zazněly.
DOTAZ: Co obnáší pozice prezidenta SC Kolín?
ODPOVĚĎ:Je to velká čest a zároveň velká odpovědnost. Kdybych měl všechno napsat, tak to ani nestihnu.
Prezident je možná nejvíc vidět, ale jinak jsem jeden ze sedmi lidí, kteří momentálně věnují svůj volný čas hokeji. Prezident na sebe bere odpovědnost
za práci celého týmu správní rady v podobě různých jednání, podpisů a vlastně i tohoto rozhovoru.
Zároveň jsem i ten, kdo je první na ráně, komu se volá, když je něco špatně, když něco nejde, nebo když se něco nedaří.

DOTAZ: Jste prezidentem kolínských hokejistů. Jakou máte vizi a co jste si dal do funkčního období za cíle?
ODPOVĚĎ:Vaše otázky jsou již odpovězeny.
Děkuji
DOTAZ: Dobrý den,
pamatuji skoro 60 let dění kolínského hokeje.Kdy se podaří vytvořit mužstvo pro hru v 1.lize (udržení nadějných odchovancu spolu s doplněním šikovným nákupem)? Petr.
ODPOVĚĎ:Dobrý den
Myslím, že vše již bylo řečeno. Je to naší snahou.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT