VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Ptali jste se on-line předsedy FK Kolín Jiřího Trusky

Dvakrát v historii hráli druhou ligu, dlouhé roky se pohybovali v ČFL, v nové sezoně nastupují fotbalisté Kolína v divizi. Jaké jsou cíle klubu, který má víc jak stoletou tradici? Jak je to z mládeží? Koho klub vychoval pro vyšší soutěže? Na tyto a další otázky odpovídal v on line rozhovoru bývalý hráč a současný předseda FK Kolín Jiří Truska.

Ptali jste se on-line předsedy FK Kolín Jiřího Trusky

Předseda FK Kolín Jiří Truska odpovídá na dotazy čtenářů.

VLOŽIT DOTAZ
DOTAZ: Va fotbale každou chvíli vyplave na povrch nějaká špinavost. Hodně se mluví o úplatcích. Přišel jste někdy do kontaktu s tímto nešvarem? Že za vámi například přišel nějaký zástupce klubu, nebo že si třeba rozhodčí řekl o takzvanou prémii navíc?
ODPOVĚĎ:Nestalo se mi , že by mně někdo přímo oslovil a řekl si o úplatek
DOTAZ: Jirko ,dovolte mi toto osloveni vzhledem k Vasemu veku?
jak se Vam dari a vzpomenete si taky jeste na stare zname z TK? co chata ?na sport se Vas nebudu ptat jelikoz jsem sportovni analfabet ,ale co jsem se dozvedel o Vasi aktivni cinnosti tak se stanu fandou praci cest VP
ODPOVĚĎ:Víťo , rád na tebe vzpomínám. Chata dobrý. A jinak to taky jde.
DOTAZ: Dobrý den, jak podle vás dnešní klub ovlivnila rezignace pana Ing. Bílka? Pro mě je to persona, která vytáhla FK z největší pohromy v novodobé historii (propad do krajského přeboru) až do druhé ligy. Nechybí teď? Máte i bez něj reálné ambice? Na fotbale už ho nevídám - rozešli jste se v dobrém? Pokud by v klubu panovalo příznivé klima, věřím, že by se za jeho vlády hrála FNL v Kolíně stabilně ještě dnes. Je to legenda, která měla čuch na hráče i trenéry (kromě Bobka).

Děkuji za odpověď. V. Sadílek
ODPOVĚĎ:V Kolíně potkáte 100 lidí . 50 řekne bez Bílka to nejde , 50 řekne už aby byl pryč. Já si myslím , že František udělal pro kolínský fotbal hodně práce.
Udržení mužstva ve FNL nebyla otázkou personální ,ale finanční.
DOTAZ: Návštěvy na zápasech jsou tristní. Ale nedivím se, když klub nedělá doprovodné akce pro diváky. Například soutěže, nebo něco podobného. Proč nejdete divákovi vstříc?
ODPOVĚĎ:Zařadíme váš podnět do práce představenstva . I když největším lákadlem pro zvýšení návštěvnosti by byl postup do ČFL .
DOTAZ: FK Kolín hrál ve své historii dvakrát profesionální soutěž - druhou ligu. Prozradíte jaké v průměru hráči měli výplaty a jaké mají dnes v divizi?
ODPOVĚĎ:Období kdy se hrála 2 liga platy nevím . Současné platy jsou záležitostí mezi klubem a hráči . Je to tak dáno.
DOTAZ: V konkurenční Čáslavi je družstvo holek. Neplánujete rozšířit své kategorie také o ty dívčí?
ODPOVĚĎ:Zatím o tom neuvažujeme.
DOTAZ: Kolín byl několikrát farmou nějakého klubu z vyšší soutěže - Mladá Boleslav, Vyšehrad, Pardubice. Jak se díváte na projekt farem?
ODPOVĚĎ:Farmy pro nás skončili a co bude v budoucnost v této oblasti nedokážu odhadnout.
DOTAZ: Jakou máte za sebou sportovní kariéru?
ODPOVĚĎ:Moje sportovní kariera je velmi krátká . Skončil jsem s fotbalem ve 28 letech.
DOTAZ: FK Kolín patří mezi preferované sporty. Prozradíte, jaký je rozpočet klubu jako celek a zvlášť A týmu?
ODPOVĚĎ:Rozpočet je jedna věc, jeho naplnění druhá. Pokrytí potřeb je zabezpečováno dotacemi a sponzorskými dary. Významným přispěvkem do rozpočtu
je ubytovna. Roční rozpočet se pohybuje v rozmezí 6 až 7 milionů.
DOTAZ: Jak to vypadá s kabinama na Tatře?
Spolupracujete s TPCA?
Jak hodnotíte zánik AFK Kolín.
Jak vidíte budoucnost fotbalu v Kolíně?
ODPOVĚĎ:O situaci na bývalém stadionu "TATRA" jednáme s vedením města s cílem vytvořit středisko pro činnost mládeže.
Spolupráci s TPCA v letošním roce byla velmi úspěšná. Dostali jsme grant , který plně využíváme pro činnost mládeže.
Zánik AFK nechci komentovat.
Budoucnost fotbalu v Kolíně ať se to mnohým nebude líbit je především v zajištění finančních prostředků. Po sestupu až do divize se od nás někteří sponzoři odvrátili. Pro budoucnost kopané v Kolíně je důležité , aby nás i nadále podporovalo město a my yískali co nejvíce finnčních prostředků od sponzorů.
DOTAZ: Nemáš toho všeho už plné zuby? Dělat v Kolíně fotbalového bafuňáře je opravdu nevděčná práce, zvlášť když máme plné náměstí fotbalových expertů a kritiků, kteří si v klidu pijí kávu a nepřiloží ruku k dílu. Co na to rodina? Málo rádoby odborníků na fotbal vůbec neví, co všechno taková práce obnáší!
ODPOVĚĎ:Je pravdou , že jsem si představoval méně problémů a ne takové časové vytížení. Netušil jsem jaký "zájem" je o činnost oddílu v tom negativním úhlu
pohledu. Přesto se budu se svými kolegy vést klub tak , abychom co nejdříve vrátili do ČFL.
DOTAZ: Dobrý den pane Trukso. Chtěl bych se zeptat, proč se takovému klubu, jakým FK Kolín je, nedaří vytvořit rezervní družstvo, řekněme na úrovni I.A/I.B třídy, ve kterém by působili zejména mladí hráči s ambicemi následného zabudování do prvního týmu? V minulosti jste se o to pokoušeli, nicméně působení rezervního týmu bylo tristní. Děkuji
ODPOVĚĎ:Pokud si pamatuji vytvoření funkčního "B" týmu byl vždy problém. Hráči vycházející z dorostu neměli zájem působit v týmu , kterému velel některý starší hráč. Pak se stalo ,že se sešlo málo hráčů a nastoupil , kdo měl ruce nohy. V posledním období končili v dorostu hráči , kteří patřili mužstvům z blízkého okolí a vrátili se do původních oddílů. Chtěli bychom navázat spolupráci s některým klubem a převést do tohoto klubu nadějné hráče . V případě .
že budou mít dobrou výkonnst vrátí se ypět do našeho oddílu
DOTAZ: Dobrý den, proč skončil pan Holatka a Dudáš?
ODPOVĚĎ:Pan Holatka i pan ing.Dudáš skončili na vlastní žádost.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení