VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Ptali jste se on-line Pavla Beneše

Na kontě má devět mistrovských titulů v NBL. Patnáct let byl členem reprezentace mužů a mimo jiné absolvoval ME 2007 ve Španělsku, dvě světové univerziády. Patří mezi naše nejúspěšnější české basketbalisty. Postupně hrál v Brně, Opavě, Nymburku a Poděbradech. V současné době Pavel Beneš trénuje v nejvyšší soutěži Kolín. Dalším hostem on line rozhovoru Kolínského deníku bude muž, který jako trenér mládeže získal s Nymburkem dva tituly mistra republiky. Na vaše dotazy bývalý asistent reprezentačního trenéra odpovídal ve čtvrtek 7. prosince od 16 do 17 hodin.

Ptali jste se on-line  Pavla Beneše

Trenér kolínských basketbalistů Pavel Beneš.

Tento rozhovor byl ukončen dne 7.12.2017
DOTAZ: V sobotu hrajete poprvé doma. Jak se těšíte a co od zápasu s Brnem očekáváte?
ODPOVĚĎ:Dobrý den,

do dnešního dne je to zhruba 4 měsíce co jsme neustále na cestách. Nejen tréninky, přátelská utkání, ale i soutěžní zápasy. Na hráčích je už znát především psychická únava. Takže odpověď je samozřejmě jednoznačná, těšíme se všichni opravdu hodně. Kluci se chtějí ukázat kolínským fanouškům a potěšit je svým výkonem. V utkání s Brnem očekávám především to, že hráči ukáží co v nich je a co máme natrénováno. Potřebujeme se dostat na vítěznou vlnu a v co nejvíce domácích utkání předvést kvalitní basket.
DOTAZ: Dobry den pane trenér chci se zeptat jestli uvažujete o posílení týmu nějakými americkymi hraci nebo aspoň jedním ale kvalitním? Protoze jak je vidět zatím tak bez nich to nepůjde. Podle mého názoru nema tým takového hráče ktery by v důležitých momentech vzal odpovědnost na sebe a byl lídrem týmu a přispíval pravidelně dostatecnym počtem bodu. Tak se chci prave zeptat jestli o nějaké takovéhle posile uvažujete. Děkuji fanoušek kolínského basketu Jaroslav Novak
ODPOVĚĎ:Dobrý den,

vaše otázka je určitě na místě. Toto téma jsme v posledních dnech velmi široce diskutovali a řešili s vedením. Jsme ve zvláštní situaci, kdy jsme hráli všechna utkání na půdách soupeřů, k tomu se přidalo během těchto utkání pár zranění (Bratčenkov, Vocetka, Horák). Samozřejmě poměr výher a proher není takový jaký jsme si představovali, ale my našim hráčům věříme. Určitě nám pomůže i domácí palubovka a podpora kolínských fanoušků. Lídrem týmu, a dokazuje to v každém utkání, je Lee. Má najlepší sezónu za dobu co tu je a svým výkonem a přístupem jde příkladem ostatním hráčům.
DOTAZ: Nedávno jsem byl na utkání v Nymburce a všiml jsem si vyvěšených dresů u stropu. Byl tam Nečasův, Sokolovského a Křemena. Váš jsem tam ale neviděl. Přitom jste v Nymburce získal nespočet mistrovských titulů a zanechal zde nesmazatelnou stopu. Nemrzí vás tato skutečnost?
ODPOVĚĎ:Dobrý den,

tohle je pouze a jen věc klubu a jejich fanoušků. Pro Nymburk jsem odvedl kus dobré práce nejen jako hráč, ale i jako trenér mládeže. Mám ze svého působení v tomto klubu dobrý pocit a takovou maličkostí jestli tam mám nebo nemám vyvěšený dres se nezabývám :-)
DOTAZ: chci se zeptat, máte i zahraničné hráče, proč tolik prohráváte? Myslíte, že se to zlepší, když budete hrát zápasy doma před domácím publikem? Co proto uděláte? Proč nezkusíte víc střídat hráče z lavičky? díky
ODPOVĚĎ:Dobrý den,

věřte, že i nás trápí, že nemáme na svém kontě tolik výher,kolik by jsme si my sami i kolínští fanoušci představovali. Šňůra tolika utkání venku, není nic příjemného a každý hráč se s tím vyrovnává jinak. Výkony hráčů jsou tím poznamenány. Snažíme se v každém okamžiku dělat vše proto, aby jsme uspěli. V určitých fázích utkání hraje někdo více někdo méně, záleží na momentální situaci.
DOTAZ: Dobrý den, jak to funguje v realizačním týmu. Třeba trenér versus masér. A vzpomenete si na nějakého třeba z velkého turnaje? Vím, že tam bývá realizační tým poskládaný z lidí, kteří spolu nejsou v jednom klubu. Jak tam se schodnete s masérem.
ODPOVĚĎ:Dobrý den,

v realizačních týmech má každý svoji odbornost a odpovědnost. Můj vztah byl a je k masérům či fyzioterapeutům profesionálním. Radím se s nimi o zraněních, únavě či bolístkách hráčů a pak hledáme spolu řešení. Je to týmová práce. Vždy je na prvním místě zdravostní stav hráče. Asi jsem měl štěští, ale nikdy jsem se nesetkal, že by byl problém mezi masérem a trenérem.
DOTAZ: Ahoj Pavle!
Při tvé nové, náročné práci, zbývá ti nějaký čas na sledování svých bývalých svěřenců z BCM (BA) Nymburk, jak si vedou v KNBL? Díky za odpověď a přeji, ať se ti trenérsky daří i v Kolíně!
ODPOVĚĎ:Ahoj Karle,

toho času opravdu není mnoho, ale sem tam si ho najdu. Přece jen jsou to z části moji kluci a já jsem rád, že se jim daří především v KNBL.

Děkuji za přání a měj se hezky.
DOTAZ: Dobrý den pane Beneši,

1. Jak zatím,z Vašeho pohledu hodnotíte svoje angažmá v Kolíně?
2.Nepočítáte s tím, přivést do Kolína, mladé a nadějné hráče z nymburské Basketbalové akademie ?
3.Počítáte ještě s nějakymi změnami v kádru,myslím směrem k zahraničním hráčům ?

Děkuji a přeji hodně úspěchu.
ODPOVĚĎ:Dobrý den pane Malenovský,

1) i přes nepříjemnost s venkovními utkáními jsem si představoval naše postavení v tabulce jinak. Bohužel tři těsné prohry nám moc nepřidaly. Rozhodně bych byl štastnější kdyby jsme měli poměr výher a proher opačně.
2) k této otázce bych chtěl podotknout, že máme v mládeži talentované hráče i u nás v Kolíně. Tuto otázku pravidelně řešíme na poradách vedení a obě varianty, jak hráči z nymburské Akademie tak z našich mládežnických družstev jsou pro nás žhavé téma.
3) V současném okamžiku neuvažujeme o změnách v kádru.

Děkujeme za podporu.
DOTAZ: Dobrý den,

chtěl bych se zeptat na několik otázek. První z nich je jakou největší změnu zatím pociťujete v trénování mužů oproti dorostencům? Dále co říkáte na skvělé výkony Skinnera? Zda si myslíte, že by tým potřeboval ještě alespoň o jednoho zkušenějšího hráče posílit a popřípadě na jakém postu? A v poslední řadě, jak se Vám zatím v Kolíně líbí, neboť po stránce zázemí klubu je to asi rozdíl oproti Vašemu předchozímu působišti?
ODPOVĚĎ:Dobrý den pane Teplý,

tak postupně. Největší změna je v přístupu hráčů. V mužském basketbale hráče zhruba v 75% času učíte nebo zdokonalujete jejich dovednosti a ve 25% je motivujete k výkonu. Bohužel v mládeži je hodně hráčů u kterých je tento poměr obráceně. Lee má vynikající sezónu. Je to odraz jeho přístupu v tréninku. Některé věci jsme v tréninku změnili a výrazně jsme přidali oproti letem minulým a Leemu to vyhovuje. Je opravdový lídr. Jestli by tým potřeboval posílit je otázka, kterou budeme řešit po pár odehraných domácích utkáních. Hráčům věříme, že na domácí půdě ukážou co v nich je. Samozřejmě je velký rozdím mezi kluby Nymburka a Kolína. Kolín pracuje pouze v pár lidech, ale o to je tato práce dělaná více se srdcem a zájmem. V Kolínském klubu se mi líbí opravdu hodně a jsem vděčný pánům Buřičovi a Sodomovi za šanci zde trénovat.
DOTAZ: Pravidelně chodíme s manželkou na naše Kolínské zápasy, pokud mě to služby dovolují. Mám k Vám dotaz ohledně Ládi Horáka. Domnívám se, že je daleko platnější než součastní vysocí hráči a hlavně vždy dokázal, strhnou tým a možná nemá jako z mála vysokých hráčů z nikoho strach. Nechápeme proč je u Vás na posledním místě, a to není pouze náš názor? Doufáme, že nebude z důvodu Vašeho přístupu k hráči, Láďa končit, což se šušká. Děkuji, Cejnar
ODPOVĚĎ:Dobrý den pane Cejnare,

Láďa od začátku sezóny laboruje s menšími či většími zraněními a jen pro krátkou dobu byl 100% zdráv a připraven k utkáním. Rozhodně s vámi souhlasím, že Láďa nemá z nikoho strach. Já jsem s Láďou každý den a náznaky, že by chtěl končit jsem nezaznamenal.

Děkuji a přeji vám hezký večer
DOTAZ: Při sledování zápasu v Pardubicích, nechcete se zamyslet nad skončení trénování v Kolíně. Je to tragédie, jak střídáte a co hráči hrají.
ODPOVĚĎ:Ještě jednou dobrý večer,

máte pravdu, že včera se na náš výkon v prvních dvou čtvrtinách nedalo dívat. Tragédie je příliš silné slovo, ale hezké to určitě nebylo. Já osobně o skončení trénování v Kolíně neuvažuji. Pokud však máte pocit, že by ke změně mělo dojít, prosím, kontaktujte majitele či generálního manažera.

Děkuji a přeji vám příjemný večer.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT