Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Ptali jste se Michala Škopka

Od mala hrával fotbal, kterému je věrný dodnes. V současné době je hrajícím trenérem Býchor. Dříve vedl například Libodřice nebo Kouřim. Sportovní fanoušci ho znají také jako futsalového blázna. Nebýt jeho, futsal v Kolíně by zřejmě zanikl. Díky němu Kolín nastupuje v divizi a na okrese se hraje liga. Málokdo ví, že je také vášnivým jachtařem. Dalším hostem on line rozhovoru Kolínského deníku byl Michal Škopek, který na dotazy čtenářů odpovídal ve čtvrtek 12. října od 19 do 20 hodin.

Ptali jste se Michala Škopka

Michal Škopek.

Tento rozhovor byl ukončen dne 12.10.2017
DOTAZ: Dobrý den ,Jake letos mají Bychory ambice? Myslíte že Lukáš Hartig někdy ještě vratí ? Myslite že by se kvám moch zapracovat nějakej mladší hráč?
ODPOVĚĎ:Tak po loňské nepovedené sezóně, kdy jsme spadli do OP Kolín, bylo hlavním cílem stmelit tým a samozřejmě také posílit. Od léta jsem se začal spolupodílet na trénování a vedení mužstva, také se podařilo tým posílit a udělat změny v rozestavení. Zatím se celkem daří a cíl je hrát fotbal, kterým se my sami budeme bavit. Jestli se Lukáš někdy vrátí, nevím, je to spíš otázka na něho. Co se týče mladých hráčů, tak v Býchorech dorost chybí, ale v týmu hrají Jirka Berger a Adam Chvalovský, oba věkem ještě dorostenci a oba jsou v základu týmu.
DOTAZ: Dobrý den pane Škopku,dbate na životospravu ?Jaká je vaše regenerace, kolik važite -měříte ? a jestli se vám stalo že jste hrál s někým kdo měl nad 100 kg ?
ODPOVĚĎ:Určitě posledních 15let na životosprávu dbám. Většinou se mi stalo, že při nedodržení životosprávy jsem se následně zranil. Natažený sval nebo podobně. Čím je hráč starší potřebuje regeneraci, takže masáž, spánek. 178cm/83kg, takhle to mám asi 20let, Ano znám hráče silnějších postav, ale samozřejmě na nižších úrovních kopané
DOTAZ: Ahoj Michale.
Tato otázka není k fotbalu, ale k tématu ,,jachtaření´´.
Chci se zeptat, zda-li plánuješ příští rok jet na jachtu? Myslíš, že by si nás mohl vzít na výlet. Tímto tě zdraví neodbytný útočník Kuba V.
ODPOVĚĎ:Kubo, to víš, že vezmu. Jachtu plánuji mimo jiné přeplavbu ze Skotska na Island, ale to není o dovolené. Pro tebe případně ostatní zájemce je nejlepší Chorvatsko. Čisté moře, zátoky s hospůdkou, nějaký ten vrak nebo ponorkový bungr a ostrovní městečka
DOTAZ: V kolika fotbalových klubech jste působil jako hráč a trenér?
ODPOVĚĎ:Jako žáček jsem začínal v Olympii Cerhenice, pak v Plaňanech přes Kutnou Horu do Velimi. Vlastně také chvilku v RH Žižkov. Červené Pečky, Libodřice, Kouřim, Sokoleč, Starý Kolín, Radim a teď v Býchorech. Snad jsem na nikoho nezapomněl. Za těch skoro 40 let se to prostě takhle nasčítá
DOTAZ: Aktivně hrajete fotbal, futsal a věnujete se jachtingu. Co na to říkají doma?
ODPOVĚĎ:Samozřejmě, že to moje paní se mnou nemá lehké, ale snažím se jí svoji nepřítomnost vždy nějak vynahradit. Už začala jezdit se mnou na moře a myslím, že je nadšená a kolem lodi se již dost naučila. Co se týče sportu jako fotbalu a futsalu, tam ale bohužel neznám míru, vždy mě ale zbrzdí nějaké to zranění, takže pak si mě doma užije.
DOTAZ: Dobrý den. Chtěl bych se zeptat ,kdy zaplatíte a v jaké hodnotě v Býchorech zápisné za trenéra A mužstva. Děkuji za odpověď a přeji pevné nervy na trenerské židli, která je vratká. A s tím Bychorským materiálem to bude těžký.
ODPOVĚĎ:To se musíme poradit s Markem Chvalovským, děláme to spolu a myslím, že to funguje a kluci to respektují. .....dvě pivka?
DOTAZ: Vážený pane magistře,
jaké prémie vypíšete v nadcházejících zápasech proti Vašim bývalým klubům (Radim, Kouřim, Libodřice) v býchorské kabině ? A kdy uvidíme v kabině nějakou flašku za to Vaše jachtařské prvenství v Chorvatsku, jak jste se chlubil ? Děkuji Vám velmi za odpověď.
ODPOVĚĎ:Láhev je připravená. Vítězství bylo nejen zasloužené ale také velkolepé, především oslavy. V kabině jsme o tom ještě nemluvili, ale budu to brát jako každého dalšího soupeře. Mám však výhodu, že se na tyto týmy můžeme lépe připravit.
DOTAZ: Před pár dny jste se vrátil z Chorvatska, kde jste se zúčastnil mezinárodní regaty a tu vyhrál. Jaká byla konkurence, koho známého jste například porazil a o jaký závod šlo?
ODPOVĚĎ:Byl to 10. ročník klubové regaty Marten cup s mezinárodní účastí posádek ze Slovenska, Maďarska a Ukrajiny. Startovalo 24 lodí stejných rozměrů tzv. One desing. Například na druhém místě skončil Milan Hájek jeden z nejlepších českých námořních jachtařů posledních let, toho si najali manažeři s BMW Praha. Je několikanásobným medailistou evropských jachtařských regat např. Rolex race.
DOTAZ: Slyšel jsem, že jste kapitánem na zavolání. Když se rozhodnu pro dovolenou na jachtě a chtěl bych si vás najmout, co to obnáší a na kolik korun takový dovolená
vyjde?
ODPOVĚĎ:Nejlépe mě asi rovnou kontaktovat na mobil 606 165 167, v současné době připravujeme web.stránky www.kapitanmichal.cz. Ale obecně lze konstatovat, že cena na osobu je kolem 12tis korun na týden
DOTAZ: Trenére, začneš mě konečně dávat do sestavy kola nebo si mám hledat v zimě angažmá jinde ? A co ta kapitánská páska, domluvíme se konečně ?
ODPOVĚĎ:Až budou švestičky ze zahrádky ( ty já pak předám svém tátovi a ten je vypálí do lahodné slivovice). Dřív nic!!!
DOTAZ: Máte přehled, kolik jste za fotbalovou kariéru nastřílel gólů? Kolik jich bylo hlavou, levou a pravou nohou? A dal jste si někdy vlastní gól? Popřípadě kolik?
ODPOVĚĎ:Za žáky a v dorostu jsem hrál útočníka, takže nějaký ten gól padl. V jedné sezóně jako žák za Cerhenice dokonce 49!!!! Jako kluk jsem si dělal statistiky. Jenže pak jsem byl posunut na stopera následně na levý okraj obrany, to už bylo v dospělých a od té doby to bylo s góly velmi slabé. Naposledy sna před třemi lety. Vlastní gól si vůbec nevybavuji, ale ve futsalu, tam jsem si jich pár již bohužel dal. Většinou mě v obranné činnosti nastřelil míč a ten se zblokoval za zády našeho brankáře
DOTAZ: Na které trenérské štaci se vám pracovalo nejlíp a proč?
ODPOVĚĎ:Všechny trenérské "štace" mi něco přinesly. Výborná spolupráce byla s Karlem Mrázkem v Radimi, ale samozřejmě i v Kouřimi, Libodřicích a Sokolči. Osobně jsem si nemohl stěžovat. Výbor mi vycházel vstříc a hráči? To je všude podobné, na úrovni, na které jsem působil resp. působím to mají trenéři velmi těžké. Někteří hráči nemají fotbal na prvním místě, takže pak vznikají problémy s přístupem k tréninkům, ke hře a celému kolektivu. Skutečně závidím trenérům od divize výš, že mohou s týmem pracovat dle svých představ.
DOTAZ: Jaké hráče máte v oblibě? Myslím stylem hry.
ODPOVĚĎ:Mám rád hráče, kteří jsou "srdcaři", kteří si chtějí od mých, již to asi mohu říct letitých zkušeností něco vzít. Těch si moc vážím a i těch, kteří nemají ten správný talent a jako ti co ho měli nebo mají, ale různě ho promarnily. Co se týče herního stylu, mám rád tvrdé dravé rychlé útočníky, technické a chytré záložníky a bojovné beky.
DOTAZ: S kterým hráčem byla radost pracovat a s kterým to naopak byla fuška?
ODPOVĚĎ:To je velmi těžká otázka. Je to práce s lidmi, máte lidi slušný a hodný a lidi zlý a zlobivý. Máte lidi pracovitý a líný. A i na fotbale především u dospělých je to podobné. Někdo chce trénovat a být co nejvíce platným hráčem týmů, někteří a bohužel většinou ti co mají talent na to kašlou. Rád jsme např. pracoval s Martinem Snížkem a klukama Havránkovými s Kouřimi. Nechci na nikoho zapomenout, ale např. nyní v Býchorech si zatím v kabině super rozumíme.
DOTAZ: Díky vám v Kolíně funguje futsal. Co se stane, až vás to přestane bavit. Máte za sebe náhradu? Někoho, kdo by šel ve vašich stopách?
ODPOVĚĎ:Tuto otázku mi již před časem položili na svazu. Odpověď je bohužel asi jednoznačná....bude konec. Poslední roky mi s áčkem SKP pomáhá kapitán Lukáš Slezák, ale ostatní týmy a celá Okresní liga by rázem skončila
DOTAZ: Profesí jste člen Policie ČR. Nebo jste býval. Prý jste v jednu dobu dělal leteckého detektiva. Co taková práce obnáší?
ODPOVĚĎ:Ano v letech 2004-2010 jsem pracoval jako Air - marshal. Tajný agent v letadle, který zde působí především pro bezpečnost letu a proti únosům letadla. Práce velmi zajímá, hodně jsem toho tak mohl procestovat.Náročná však na fyzickou a střeleckou dovednost a připravenost. Mnohonásobně těžší než u běžného policejního výkonu služby.
DOTAZ: Čau Michale. Můžeš mi poradit ,jak uspěšně trénovat rebely a problémové hráče? Máš nějaké také v Býchorech? Dík
ODPOVĚĎ:Tak s jednou hvězdou jsem se setkal v Sokolči, a přestože jsem s týmem dokázal postoupit, přivedl nové hráče, tak jsem byl dva dny po oslavách odvolán, neboť jsem zmiňovaného hráče přestal stavět ( nechtělo se mu trénovat). Jinak jsem s žádnými hráči problém nikdy neměl a snad již mít ani nebudu a v Býchorech žádní takoví nejsou.
DOTAZ: BLEEEEEEEEEEEEEEEAEp olgjd
ODPOVĚĎ:Jardo, co si tím myslel? Promiň fakt nerozumím....
DOTAZ: Do kolika let budeš hrát? ?
ODPOVĚĎ:Do té doby než ti dám gól. Do té doby, než mě fakt úplně vyženou ze hřiště
DOTAZ: Až mi dáš gól, končím kariéru. ?
ODPOVĚĎ:Tak za 14 dní. Ať se ti Luky daří, myslím, že jsi v Kouřimi velká opora

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení