VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Ptejte se on-line Heleny Jiranové

Patří k našim nejlepším běžkyním, což prokázala na nedávném mistrovství ČR do 22 let, kde se stala trojnásobnou mistryní republiky – 100m př. – 13.38 (vyrovnaný rekord mistrovství), 200m – 23.68 a ve štafetě 4x400. Dokonce už okusila atmosféru závodu prestižní Diamantové ligy. Skvělou sezonu podtrhla na mistrovství Evropy do 22 let, kde v závodě na 100m překážek obsadila v čase 13.47 s sedmou příčku. Dalším hostem on line rozhovoru Kolínského deníku bude mladá atletka Helena Jiranová ve čtvrtek od 19 do 20.

Ptejte se on-line Heleny Jiranové

Helena Jiranová (vpravo).

VLOŽIT DOTAZ
DOTAZ: Měla jste nebo ještě máte nějaké sportovní vzory? Je nějaký sportovec, ke kterému vzhlížíte?
ODPOVĚĎ:Mým největším vzorem je americká sprinterka Allyson Felix.
DOTAZ: Jaké země jste díky atletice procestovala a kde se vám líbilo nejvíc? A který stadion na vás udělal dojem?
ODPOVĚĎ:Procestovala jsem mnoho zemí. Nejvíce se mi však líbilo v americkém Oregonu a na Kanárských Ostrovech.
Stadion, který na mě udělal největší dojem, byl Olympiastadion v Berlíně, kam bych se také ráda příští rok podívala na Mistrovství Evropy.
DOTAZ: Dobrý den. Pár otázek pro sympatickou sportovkyni a pohlednou dívku.
1) Atleti jsou prý nejvšestrannější sportovci. Tak prozraďte, jak by se vám dařilo třeba při rychlobruslení, plavání, sjezdovém lyžování či plážovém volejbalu. Mimochodem, při něm by Vám to velmi slušelo :-)

2) Když už jsme u těch sportovních odvětví, zkuste napsat pořadí pěti sportů mimo atletiku, na které se ráda podíváte v televizi.

3) Zůstanete i po letošní mimořádně úspěšné sezoně v Kolíně, nebo zamíříte jinam? Leží na stole nějaká taková nabídka, třeba z USK Praha?

4) Krátký sprint, čtvrtka, krátké překážky. Taková kombinace je na vrcholné úrovni těžko myslitelná. Na kterou disciplínu vsadíte? Anebo bude úplně jiná? Navrhuji 400 metrů překážek :-)

5) O atletice se také říká, že při ní vzniká nejvíce sportovních párů. Potvrdíte jako pohledná atletka zájem od mužů atletů? Máte vztahy spíš atletické či mimo obor?
Obávaným svůdníkem prý je zejména Peťan Svoboda...

6) Pozdravujte pana Reného Volfa, prý by si s Vámi rád dal závod na překážkách :-)

Přeju hodně úspěchů, ať se daří!

ODPOVĚĎ:1) Myslím si, že já osobně jsem velice všestranná a většina sportů by mi mohla jít. Ovšem ne na takové úrovni jako dělám atletiku. :-)

2) Fotbal, hokej, biatlon, plavání a tenis

3) Ráda bych zůstala v Kolíně, ale musím pozitivně reagovat na nabídku z USK. Což znamená, že zůstávám trénovat v Kolíně, ale závodit budu za USK Praha.

4) S trenérem jsme se rozhodli, že na halovou sezónu se připravíme na překážky a po hale se uvidí co dál.

DOTAZ: Kolik Vám atletika zabere času? Máte ještě vůbec čas na jiné záliby?
ODPOVĚĎ:Tréninky mi zaberou většinu dne. Zvláště pak v přípravném období. Na ostatní záliby nezbývá moc času.
DOTAZ: Atletika je krásný sport, zároveň ale náročná. Jak relaxujete?
ODPOVĚĎ:Ráda si přečtu nějakou pěknou knížku, zajdu s přáteli do kina a nebo na víno.
DOTAZ: Kdybyste nedělala atletiku, jakému sportu byste se věnovala?
ODPOVĚĎ:Kdybych nedělala atletiku, tak bych pravděpodobně hrála fotbal. Hrála jsem ho do té doby, než mě zlákala atletika.
DOTAZ: Chtěl jsem se zeptat, jestli ještě studujete školu, nebo už pracujete. A jak se to dá skloubit s atletikou?
ODPOVĚĎ:Studuji na vysoké škole v Praze. Časově je to velice náročné, ale zvládám to. Také díky tomu, že mi ve škole vycházejí velice vstříc.
DOTAZ: V dnešní době jsou v oblibě sociální sítě. Jak si s nimi tykáte vy osobně a jste na nich činná a závislá?
ODPOVĚĎ:Využívám různé sociální sítě. Zvláště pak ke komunikaci s přáteli.
DOTAZ: Jak jste se dostala k atletice a proč jste si vybrala zrovna ji?
ODPOVĚĎ:Už od mala jsem sportovala. Prošla jsem přes tancování, volejbal a fotbal až k atletice. Na druhém stupni základní školy jsem jezdila pravidelně na školní závody do Kolína, kde si mě všiml pan Karger. Oslovil mě a už to bylo. Atletiku jsme si zamilovala, protože je to sport kde pracujete sami na sobě.
DOTAZ: Již jednou jste okusila atmosféru prestižní Diamantové ligy. Jak jste s vystoupením spokojená a jaká byla atmosféra?
ODPOVĚĎ:Z vystoupením spokojená moc nejsem. Byla jsem součástí štafety na 4x100m. Běžela jsem poslední úsek, vyběhla o kousek dřív než jsem měla a kvůli této chybě, jsem musela skoro zastavit. Doběhly jsme na sedmém místě.
Atmosféra se nedá popsat. Bylo to něco úžasného. Stadion byl obsazený do posledního místa a diváci neuvěřitelně fandili, nejen domácím atletům. Byl to neuvěřitelný zážitek a rozhodně bych se na Diamantovou ligu chtěla ještě v budoucnosti podívat.
DOTAZ: Nedávno jste vyhrála tři disciplíny na MČR do 22 let. Byl to váš nejpovedenější šampionát? A v které disciplíně jste si věřila nejvíc na zlato?
ODPOVĚĎ:Tento šampionát se určitě řadí k těm povedeným. Budu na něj ráda vzpomínat a snažit se aby další mistrovství bylo alespoň z části tak úspěšné. Nejvíc jsem si věřila na 100m překážek.
DOTAZ: Vaším trenérem je Ratislav Šedina. Je na vás přísný? Jak už spolu dlouho spolupracujete?
ODPOVĚĎ:Každý trenér by měl být alespoň trošku přísný. To platí i o tom mém. Spolupracujeme spolu už přes 5 let. Za tu dobu jsme si na sebe zvykli a trenér už pozná, kdy musí být přísný a neustoupit. Základem je komunikace a společné cíle.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení