Hasičům se podle našich informací podařilo kamion vyprostit. Poté však bylo potřeba zavolat sypače, aby jim uvolnil cestu. Sypačza několik minut skutečnědorazil.

Bohužel však došlo k nečekané komplikaci. Částečněmu upadlo koloa stal se tak nepojízdným. K havárii tedy bylo potřebné povolat někoho s autogenem.

Doprava na hlavnímtahu od Prahy (I/12), Poděbrad přes Kolínsměrem na Kutnou Horu (I/38) byla prakticky zastavena. Vytvořily se několikakilometrové kolony.

Z velkého kruháku v Kolíně se rázemstalo jedno velké parkoviště. To samé pomalu platilo i o dalších přilehlých ulicích.

Nervozitau řidičů samozřejmě stoupala každou další minutou nehybně strávenou v zácpě.

Kolona stála ve dvou pruzích od odbočky na Novou Ves I až po místo nehody u Libenic. „Podařilo se mi vklínit se z vedlejší silnice na první světelné křižovatce od Prahy. Po dvaceti minutách nehybného stání začali řidiči vypínat motory, vystupovat z aut a snažit se dopídit, co se vlastně stalo a zda je naděje, že se kolona pohne. Po dalších skoro dvaceti minutách jsme to začali postupně otáčet a snažit se Kolín projet postranními ulicemi. Problém byl v tom, že podobný nápad dostala asi tak polovina řidičů z několikakilometrové kolony,“ popsala jedna z řidiček.

Jak z Kolína ven?

Z Kolína se prakticky nedalo dostat. Ti, kteří byli v přední části obří nehybné kolony, se snažili projet Polepskou ulicí a napojit se na silnici přes Červené Pečky, jenže tam to několik aut zaválo, takže silnice byla i v tomto směru neprůjezdná.

„Podobnou situaci znám snad jen, když stojí jižní spojka, ale i ta se aspoň občas pohne. Tohle v Kolíně bylo fakt strašné,“ dodal další šofér.

Jeho „kolega“ se snažil dostat opačným směrem, tedy do Kolína. „Nebyla šance. Neprůjezdné. Couvali jsme skoro čtyři kilometry. To jsem hodně dlouho nezažil. Co se to tam, proboha, dělo?“ divil se.

Uvízli další a další

Po šestnácté hodině na stejném úseku silnice I/38 zapadldalší kamion. I jeho jedevyprošťovat zásahový vůz.V Nové Vsi I se staloprakticky to samé. Kamion museli opět vyprošťovat.

Počasí a sněhové jazyky trápí i jinde v regionu

Další nehody se ve čtvrtek odpoledne staly ve Vrbčanech, Tuklatech nebo Krupé. Vše se naštěstí obešlo bez zranění. Autobus zapadlu Polep, další kamion na silnici I/12 na Prahu.

Průtahem Kolína se dalo "normálně" projet přibližně od devatenácté hodiny.