„Prověřujeme, co se stalo," řekla k případu Věra Žídková, mluvčí kolínských policistů.

Muž však utrpěl vážná zranění, která vyžadovala okamžité lékařské ošetření. Jak řekla Tereza Vojtová, mluvčí středočeské záchranky, muž utrpěl těžké zranění nohy a četné tržné rány. „Dispečink na místo vyslal sanitní vůz, lékaře z kolínské výjezdové základny a leteckou záchrannou službu z Prahy," uvedla mluvčí záchranky Tereza Vojtová.

Záchranáři muži ošetřili těžká zranění a zastavili krvácení. „Lékař pacientovi musel zajistit dýchací cesty a připojit jej na umělou plicní ventilaci. Zraněného muže záchranáři poté rychle předali k transportu vrtulníkem do Fakultní nemocnice Královské Vinohrady," popsala stav muže Tereza Janečková.

Mluvčí Drážní inspekce Martin Drápal řekl, že nehoda se stala krátce před 07:00, člověka srazil rychlík z Prahy do Žiliny.
Provoz na trati byl kvůli nehodě přerušen a několik rychlíků včetně mezinárodních bude kvůli havárii v úseku Praha hlavní nádraží – Kolín vedeno odklonem přes Nymburk hlavní nádraží.

Na hlavní trati z Prahy do Kolína byl kvůli tomu přerušen provoz zhruba do půl desáté, kdy vlaky znovu začaly po koleji jezdit.